Facebook uruchamia czat

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Facebook oficjalnie ogłosił start nowej usługi – Facebook Chat. Pojawi się ona jeszcze w tym tygodniu – podał ReadWriteWeb.
Chat jest komunikatorem internetowym, umożliwiającym użytkownikom błyskawiczną wymianę wiadomości i rozmowę w czasie rzeczywistym. W przeciwieństwie do głównego rywala – MySpaceIM – nie wymaga odrębnej instalacji. Nowa wtyczka do Facebooka jest bardziej podobna do stworzonego przez Google programu GTalk.

Aplikacja działa wyłącznie w przeglądarce, ale można jej kazać tworzyć wyskakujące okienka. Dzięki temu główne okno nadal zachowuje pełną funkcjonalność. Chat loguje się automatycznie, gdy użytkownik wchodzi do Facebooka, ale na szczęście udostępniono stan „niewidoczny”. Przebieg rozmowy jest archiwizowany, ale dane można wyczyścić jednym kliknięciem.

Z innych nowości w popularnym serwisie społecznościowym warto wymienić gadające zdjęcia. Witryna Razz udostępniła wtyczkę, która pozwala na dodawanie komentarzy głosowych do fotografii – napisał serwis Mashable.

Źródło: ReadWriteWeb/Mashable

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top