Gdańsk na światowym poziomie

Firma doradcza KPMG przedstawiła raport na temat rozwoju branży IT na świecie. Gdańsk okazał się jednym z najlepszych miejsc do inwestowania stojąc w szeregu razem z takimi miastami jak Kair, Buenos Aires czy Indianapolis.

Gazeta Wyborcza postanowiła prześledzić te informacje i dziennikarze wysunęli na pierwszy plan dwie firmy: Thomson Reuters oraz IBM.

Thomson Reuters do tej pory lokalizowała się w budynku Baltic Business Centre w Gdyni i na początku swej działalności w 2006 roku firma zatrudniała 20 pracowników. Wiosną 2008 roku zatrudnionych było już 400 analityków firmy, a powierzchnia użytkowana w BBC wzrosła do siedmiu pięter. Aktualnie firma zamierza przenieść się do budowanej w Gdańsku dzielnicy Młode Miasto, gdzie ma posiadać własny wieżowiec z dwoma tysiącami miejsc dla pracowników.

Wśród firm branży IT w Gdańsku inwestuje też IBM, który prowadzi aktualnie nabór informatyków. Mówi się o ponad 100 nowych miejscach pracy. Inwestują też inne firmy ze Stanów Zjednoczonych, Francji i Indii – to liczba tysiąca pracowników.

Pełny raport KPMG w języku angielskim znajduje się tutaj.

http://wyborcza.pl/1,82244,6329060,KPMG__Teraz_czas_na_Gdansk.html

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top