Google Play – nowy wymiar multimedialnej rozrywki

Google Play to nowa usługa, która ma integrować w sobie wszystkie media dla mobilnego systemu Android. Będzie można tu słuchać muzyki, korzystać z aplikacji, czytać e-książki oraz oglądać najnowsze produkcje filmowe.

Google Play – nowy wymiar multimedialnej rozrywki 1

 

6 marca firma Google ogłosiła na oficjalnym blogu wprowadzenie usługi Google Play, która łączy w sobie Android Market, Google Music i eBookstore Google. Usługa nie wymaga zapisywania i przechowywania plików na dysku twardym urządzenia użytkownika: dane przetwarzane są w chmurze.

Z Google Play będzie można pobrać ponad 450 tys. aplikacji Android i gier, zapisać za darmo do 20 tys. piosenek, przeglądać największą na świecie bazę e-booków oraz oglądać i wypożyczać filmy, także nowe tytuły w wersji HD.

Nie wszystkie media będą dostępne w Google Play we wszystkich krajach. W Stanach Zjednoczonych użytkownicy będą mogli korzystać z plików muzycznych, filmowych, e-booków oraz aplikacji na Android, ale już w Kanadzie i Wielkiej Brytanii muzyka pozostanie na razie niedostępna, podobnie jak w Australii i Japonii, gdzie odpowiednio w Google Play nie będzie można oglądać filmów czy też e-booków. We wszystkich innych krajach usługa stanie się nowym miejscem docelowym dla aplikacji Android. W Europie Google Play pozostanie odpowiednikiem Android Market, nie znajdziemy w nim więc wypożyczalni filmów czy książek.

W ciągu najbliższych dni użytkownicy telefonów Android oraz tabletów będą mogli uaktualnić aplikację Android Market. Wszystkie zakupione dotychczas filmy, książki i aplikacje muzyczne nadal pozostaną dostępne przez Google Play.

Wprowadzanym przez Google zmianom w systemie Android towarzyszą promocje dla użytkowników. Google ogłosiło muzyczny tydzień – pełne albumy muzyczne będzie można pobrać za 25 centów. Przez 7 dni dostępne będą zbiory muzyczne hip-hop, czy rock za 3,99 dolarów za album, powieści detektywistyczne od 2,99 dolarów, filmy za 99 centów oraz aplikacje od 49 centów.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry