Google Play – nowy wymiar multimedialnej rozrywki

Google Play to nowa usługa, która ma integrować w sobie wszystkie media dla mobilnego systemu Android. Będzie można tu słuchać muzyki, korzystać z aplikacji, czytać e-książki oraz oglądać najnowsze produkcje filmowe.

Google Play – nowy wymiar multimedialnej rozrywki 1

 

6 marca firma Google ogłosiła na oficjalnym blogu wprowadzenie usługi Google Play, która łączy w sobie Android Market, Google Music i eBookstore Google. Usługa nie wymaga zapisywania i przechowywania plików na dysku twardym urządzenia użytkownika: dane przetwarzane są w chmurze.

Z Google Play będzie można pobrać ponad 450 tys. aplikacji Android i gier, zapisać za darmo do 20 tys. piosenek, przeglądać największą na świecie bazę e-booków oraz oglądać i wypożyczać filmy, także nowe tytuły w wersji HD.

Nie wszystkie media będą dostępne w Google Play we wszystkich krajach. W Stanach Zjednoczonych użytkownicy będą mogli korzystać z plików muzycznych, filmowych, e-booków oraz aplikacji na Android, ale już w Kanadzie i Wielkiej Brytanii muzyka pozostanie na razie niedostępna, podobnie jak w Australii i Japonii, gdzie odpowiednio w Google Play nie będzie można oglądać filmów czy też e-booków. We wszystkich innych krajach usługa stanie się nowym miejscem docelowym dla aplikacji Android. W Europie Google Play pozostanie odpowiednikiem Android Market, nie znajdziemy w nim więc wypożyczalni filmów czy książek.

W ciągu najbliższych dni użytkownicy telefonów Android oraz tabletów będą mogli uaktualnić aplikację Android Market. Wszystkie zakupione dotychczas filmy, książki i aplikacje muzyczne nadal pozostaną dostępne przez Google Play.

Wprowadzanym przez Google zmianom w systemie Android towarzyszą promocje dla użytkowników. Google ogłosiło muzyczny tydzień – pełne albumy muzyczne będzie można pobrać za 25 centów. Przez 7 dni dostępne będą zbiory muzyczne hip-hop, czy rock za 3,99 dolarów za album, powieści detektywistyczne od 2,99 dolarów, filmy za 99 centów oraz aplikacje od 49 centów.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry