Grupa Allegro właścicielem Wykop.pl

Opublikowano: 16 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Jak poinformowali przedstawiciele serwisu, Wykop.pl trafia do Grupy Allegro.

Grupa Allegro właścicielem Wykop.pl 1Mamy dla Was ważną informację, choć ona de facto nic nie zmienia w Wykopie. Chcemy, żebyście dowiedzieli się bezpośrednio od nas, że formalnie właścicielem Wykopu została Grupa Allegro – czytamy na blogu serwisu.

Przedstawiciele serwisu dodają, że na Wykop.pl „nie będzie wysypu allegrowych reklam, nie będzie ingerowania w znaleziska” i nie mają zamiaru rozmawiać o pieniądzach.

Wykop.pl powstał w 2005 r. jako polska odpowiedź na popularność amerykańskiego serwisu Digg. Do chwili obecnej serwis działał jako spółka, na czele której stał Michał Białek, w której 80 proc. udziałów miał fundusz Garvest. Serwis odwiedzany jest miesiecznie przez ponad 4,8 mln unikalnych użytkowników, którzy codziennie dodają ok. 500 linkow i 20 tysięcy komentarzy i wpisow na mikroblogu.

Wykop.pl dołącza do szerokiego portfolio Grupy Allegro, w którym znajdują się takie serisy jak Allegro.pl, Bankier.pl czy otoMoto.pl. Grupa Allegro nie ujawnia wartości transakcji.

Dawid ZarazińskiGrupa Allegro właścicielem Wykop.pl

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.