Grupa Multimedia w Wirtualnej Polsce

W ramach Pionu Programowego Wirtualnej Polski powstała nowa grupa – Multimedia. Pełniącym obowiązki kierownika grupy został Grzegorz Łapanowski, dotąd Kierownik Serwisów Informacyjnych portalu. Stanowisko Koordynatora Serwisu WPTV piastuje Łukasz Skalik, ostatnio związany z Interią.
Grupa będzie odpowiedzialna za rozwój produktów multimedialnych portalu – w tym WPtv – obsługę techniczną serwisów opartych na multimediach, realizację i obróbkę materiałów multimedialnych, współpracę ze studiem multimedialnym. Grupa będzie pełniła funkcję usługową wobec innych działów i pionów WP.

„Prowadzimy zaawansowane prace nad najważniejszym projektem multimedialnym Wirtualnej Polski, telewizją internetową WPtv, stąd zmiany strukturalne i osobowe w portalu. Powołanie Grupy Multimedia służyć ma aktywnemu wsparciu wszystkich serwisów WP, które prezentują na swoich stronach materiały filmowe, czy dźwiękowe. – opowiada Grzegorz Łapanowski – Grupa zajmie się wprowadzeniem materiałów multimedialnych na strony Wirtualnej Polski i pozyskiwaniem atrakcyjnego kontentu. Będzie realizowała materiały na zamówienie poszczególnych działów i grup WP, zajmie się także obróbką materiałów multimedialnych i ich dostarczaniem do kluczowych serwisów portalu.”

Grzegorz Łapanowski z Wirtualną Polską związany jest od 9 lat. Swoją karierę zawodową rozpoczynał od stanowiska Edytora Katalogu Stron WWW. Był zaangażowany w rozwój portalu jako grafik, specjalista od HTMl-a. Pełnił funkcję Szefa Działu Graficznego WP, Kierownika ds. Rozwoju Portalu i Kierownika Serwisów Informacyjnych.

Łukasz Skalik do zespołu WP dołączył w marcu 2007 roku. Od początku kariery zawodowej związany z mediami. Pracował jako redaktor, producent, reżyser, montażysta i dokumentalista. Zajmował się m.in. produkcją programów i reklam telewizyjnych, teledysków, trailerów filmowych. W 2005 roku objął funkcję copywritera w Interia.pl S.A., awansując w 2006 roku na stanowisko szefa programowego telewizji interaktywnej TV Interia.pl.

„Mam na swoim koncie ponad 25 autorskich formatów telewizyjnych w pełnej realizacji ekranowej – opowiada Łukasz Skalik – W Wirtualnej Polsce zajmę się m.in. tworzeniem struktury zespołu WPtv, produkcją kontentu wideo i przebudową obecnej struktury serwisu. Ważny element stanowi ocena merytoryczna programów dostarczanych przez podwykonawców zewnętrznych oraz nadzór i efektywny crosslinking treści tworzonych wewnątrz firmy. Za jeden z celów strategii WPtv uważam ścisłą współpracę z serwisami portalowymi, na zlecenie których będą realizowane programy dostosowane do konkretnych obszarów zainteresowań użytkowników, co zagwarantuje ich efektywniejsze wykorzystanie
w obrębie całego portalu.”

www.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry