IDMnet wdrożył narzędzie do weryfikacji Ads.txt

Opublikowano: 16 października 2017. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Sieć reklamy internetowej IDMnet wdrożyła rozwiązanie Ads.txt umożliwiające reklamodawcom dokładną weryfikację witryn na którym pojawiła się zakupiona reklama. Wydawcy natomiast mogą weryfikować podmioty, które sprzedają ich powierzchnię reklamową w modelu programmatic.

Pomysłodawcą projektu jest organizacja IAB (Interactive Advertising Bureau), zrzeszająca podmioty rynku interaktywnego.

IDMnet wdrożył narzędzie do weryfikacji Ads.txt 1Narzędzie Ads.txt (Authorized Digital Sellers) powstało w celu poprawienia przejrzystości sprzedaży reklam w ekosystemie programmatic. Obecnie dochodzi do sytuacji, gdy wydawca nie jest w stanie sprawdzić, które podmioty sprzedają jego powierzchnię reklamową. Z kolei reklamodawca nie ma stuprocentowej pewności, że jego reklamy zostały wyemitowane na wybranych przez niego serwisach. Może paść ofiarą tzw. domain spoofing – zamiast pożądanej powierzchni reklamowej płaci za powierzchnię w całkowicie innej domenie.

Sylwester KozakIDMnet wdrożył narzędzie do weryfikacji Ads.txt

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.