infoShare 2010 – już po raz czwarty

W dniach 13-14 maja br. już po raz czwarty odbędzie się w Gdańsku bezpłatna konferencja infoShare. Konferencja poświęcona jest nowym trendom z dziedziny IT, marketingu, Internetu. Jej myślą przewodnią jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniami przez ekspertów z różnych specjalizacji. W poszczególnych wystąpieniach bardzo duży nacisk położony jest na praktyczne aspekty poszczególnych przypadków. Tradycyjnie udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.

„Tegoroczną konferencję po raz pierwszy podzieliliśmy na trzy ścieżki: pierwsza z nich odbędzie się 13-go maja, dwie następne w kolejnym dniu 14-go maja. Jak co roku dni konferencyjne przedzielone zostały spotkaniem integracyjnym, które odbędzie w czwartkowy wieczór tuż przy piasku sopockiej plaży w Klubie Atelier.” – wyjaśnia Grzegorz Borowski – jeden z organizatorów konferencji. „W tym roku do wystąpienia podczas konferencji udało nam się zaprosić wielu znakomitych i doświadczonych prelegentów. Jesteśmy zaszczyceni faktem, że wykład inauguracyjny na temat „Czy Polacy mogą stać się społeczeństwem informacyjnym” wygłosi Maciej Witucki, prezes Grupy TP. Jest nam także bardzo miło, że istotne dla regionu pomorskiego znaczenie konferencji zostało potwierdzone honorowymi patronatami Prezydenta Miasta Gdańska – Pawła Adamowicza, a także Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka.”

Poza wspomnianym już powyżej wykładem Macieja Wituckiego, pierwszy dzień tegorocznego infoShare będzie zawierał prezentację Krzysztofa Kowalczyka i Grzegorza Jakackiego, twórców serwisu codility.com, pierwszych polskich zwycięzców dorocznego ogólnoświatowego konkursu Seedcamp, inicjatywy dedykowanej startupom o zasięgu globalnym. Krzysztof i Grzegorz opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z konkursem, wizycie w siedzibach „najgorętszych” firm Doliny Krzemowej (m.in. Google, Facebook), a także generalnie o wyzwaniach jakie niesie ze sobą rozwój globalnego przedsięwzięcia. W czwartek, swoim doświadczeniem w prowadzeniu przedsięwzięć internetowych podzielą się także Rafał Agnieszczak (twórca m.in. fotka.pl, spolecznosci.pl), a także Mariusz Składanowski (twórca demotywatory.pl). Pierwszy dzień konferencji uzupełnią wystąpienia znakomitych praktyków – Przemysława Liska (ODiTK) oraz Grzegorza Szostki (BanQSoft) na wiecznie interesujący temat porównania metodyk zwinnych i „tradycyjnych” prowadzenia projektów, a także Piotra Koniecznego, który już po raz trzeci  podczas konferencji podzieli się z uczestnikami swoją olbrzymią wiedzą na temat bezpieczeństwa. Tym razem na tapecie znajdą się przypadki najbardziej spektakularnych ataków informatycznych.

Drugi dzień to dwie ścieżki konferencyjne umownie podzielone tematycznie na zagadnienia bardziej technologiczne, oraz te bardziej „miękkie”.  W części technologicznej wystąpi m.in. Marek Sokołowski (Oracle) przewrotnie skupiając się na niebazodanowych rozwiązaniach przetwarzania danych. Robert Miłkowski (TalkTalk, UK) opowie o użyciu technologii FLASH (SSD) w data center, natomiast Sebastian Kruk podzieli się z prelegentami swoim wieloletnim doświadczeniem w temacie sieci semantycznej (Web 3.0). Ścieżka ta będzie gościć także Piotra Pietrzaka (Chief Technologist, IBM) oraz Bartłomieja Zass (Microsoft), który przekaże najnowsze informacje nt. możliwości technologii Silverlight.  Sławomir Sobótka (Bottega Pracownia IT) ukaże aspekty świadomego używania wzorców projektowych i jego pozytywny wpływ na jakość oprogramowania.  Ścieżkę uzupełni praktyczne studium przypadku. Łukasz Skrzypek przedstawi kulisy powstania i funkcjonowania pierwszego darmowego serwisu  VOD w polskiej sieci, iplex.pl.

Ścieżkę „miękką” zainauguruje dyrektor IT Lukas Banku, Tomasz Mnich z wystąpieniem na temat jak doskonalić efekty swojej pracy w zespole. W części poświęconej najnowszym trendom marketingu wystąpią Natalia Hatalska przedstawiając ideę neuromarketingu, a także Mariusz Woźnicki (Harder and harder) skupiając się na marketingu w serwisach społecznościowych. Maciej Rosa (inConsulting) pokaże jak skutecznie (optymalnie przychodowo) zaplanować swoją karierę informatyka.

Pozostała część ścieżki zostanie poświęcona finansowaniu przedsięwzięć internetowych. Najpierw Przemysław Żyła (Ubik Business Consulting) opowie o praktycznych możliwościach wykorzystania funduszy UE w ramach programów 8.1 i 8.2. Następnie Małgorzata Jasnoch z Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości przekaże informacje nt. pomocy, którą oferują gdańskie władze, osobom chętnym na prowadzenie innowacyjnej działalności na terenie miasta. Całość uwieńczy panel dyskusyjny dot. finansowania nowych przedsięwzięć, w którym wezmą udział wieloletni inwestor Maciej Grabski (Business Angel Seedfund), Józef Balicki (Sieć Aniołów Biznesu Amber), Mirek Wąsowicz reprezentujący osoby poszukujące finansowania, a także wspomniana już Małgorzata Jasnoch. Całość dyskusji będzie moderowana przez Krzysztofa Kowalczyka.

Dla uczestników czwartej edycji infoShare został przygotowany konkurs, w którym nagrody ufundowała firma Nokia. Zasady konkursu są proste – należy przygotować pracę graficzną, która w prosty, czytelny, a jednocześnie kreatywny i niebanalny sposób będzie symbolizować ideę infoShare, czyli ideę dzielenia się wiedzą. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu: http://infoshare.pl/konkurs.

„Konferencja po raz kolejny odbędzie się w Nowym Gmachu Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Dziękujemy władzom wydziału, w szczególności panu dziekanowi Krzysztofowi Goczyle, za udostępnienie audytorium, a także przedstawicielom Samorządu Studenckiego PG za pomoc w organizacji konferencji” – dodaje Andrzej Kiesz.

Konferencja infoShare jest inicjatywą, której autorami są Grzegorz Borowski, Andrzej Kiesz, Tomasz Pawul i Marcin Pokojski, organizowaną pod egidą Oddziału Pomorskiego Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Tradycyjnie udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Wymagana jest tylko rejestracja na stronie konferencji http://infoshare.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top