InteliWISE zadebiutuje na NewConnect

InteliWISE S.A. zamierza zadebiutować na rynku NewConnect Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na przełomie I i II kwartału 2008 roku. Spółka zamierza ubiegać się o dopuszczenie akcji do notowań na rynku NewConnect. Debiut akcji InteliWISE planowany jest na drugą połowę marca 2008 r.
InteliWISE powstała w 2005 roku. Głównymi akcjonariuszami firmy są jej założyciele: Marek Borzestowski, Marcin Strzałkowski i Marek Trojanowicz. Mniejszościowym akcjonariuszem jest m.in. Prokom Software/ Asseco. Spółka tworzy innowacyjne technologie do wyszukiwania informacji, optymalizacji procesów obsługi klienta online oraz sprzedaży elektronicznej. Dostarczane rozwiązania wykorzystują algorytmy sztucznej inteligencji, w tym sieci semantyczne. Jej produkty wprowadzają nowe standardy obsługi użytkownika i wyszukiwania w Internecie, w ramach sieci trzeciej generacji, tzw. Web 3.0.

„Pomimo dominującej pozycji Google w obszarze wyszukiwania, światowi eksperci twierdzą, iż algorytmy i technologie wyszukiwania danych są ciągle we wczesnej fazie rozwoju i należy się spodziewać pojawienia się nowych, bardziej intuicyjnych i inteligentnych narzędzi wyszukujących – powiedział Marek Trojanowicz, wiceprezes Zarządu InteliWISE S.A. Tworzone przez nas produkty bazują na algorytmach analizy języka naturalnego oraz interaktywnych, wirtualnych agentach, konsultantach i sprzedawcach obecnych na stronach internetowych. Nasze produkty znajdują zastosowanie przede wszystkim wśród klientów korporacyjnych, którzy wykorzystują aplikacje typu eCRM, eCustomer Service i eCommerce.”

„Trzy lata temu, tworząc tę firmę zastanawialiśmy się jak będzie wyglądał internet po 10 latach. Obecnie w natłoku informacji, które znajdują się w sieci, bardzo trudno jest dotrzeć w krótkim czasie do poszukiwanych danych. Odpowiedzią na potrzeby rynku są rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji – powiedział Marek Borzestowski, współtwórca InteliWISE S.A. Nasza spółka, rozwijając takie oprogramowanie, wpisuje się w tzw. Interntet/Web 3.0. Ostatnie wypowiedzi fachowców z branży, między innymi Billa Gatesa udowodniły, że jesteśmy w czołówce firm, innowacyjnych które wytyczają szlak dla nowych technologii. Zdaniem ekspertów, inteligentni, wirtualni agenci mogą okazać się odpowiedzią na jeden z podstawowych braków komunikacji internetowej jakim jest trudność w wyrażaniu nastrojów i emocji. Jako firma z polskim rodowodem, chcemy pokazać, że potrafimy stworzyć w pełni polskie rozwiązanie, które śmiało może konkurować na międzynarodowy rynku, a oferowane przez nasz produkty będą wykorzystywane na całym świecie.”

„Jesteśmy firmą o globalnych aspiracjach, dlatego też mamy bardzo zaawansowane plany związane z  ekspansją zagraniczną, – powiedział prezes Zarządu InteliWISE S.A. Marcin Strzałkowski. Wejście na New Connect jest doskonałym sposobem realizacji naszych planów. Nie chodzi nam jedynie o pozyskanie kapitału – uważamy, że zaistnienie na alternatywnym rynku giełdy warszawskiej jest świetnym mechanizmem promocji, wyceny rynkowej jak również umacnia naszą wiarygodność ” – dodał.

Rekomendacją rozwiązań InteliWISE jest pomyślnie zrealizowane wdrożenie na stronach internetowych Polskich Linii Lotniczych LOT S.A., gdzie w projekcie pilotażowym udało się zautomatyzować ponad 50% kontaktów drogą elektroniczną.

Spółka zbudowała platformę technologiczną, umożliwiającą wykorzystanie powyższych rozwiązań poza serwisami internetowymi także w multimedialnych kioskach informacyjnych, z których jeden prezentowany jest na sali notowań NewConnect na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.) Innym obszarem wykorzystania rozwiązań jest telefonia komórkowa – poprzez wideotransmisję w 3G/UMTS.

Na bazie wypracowanego inteligentnego rozwiązania dla klientów korporacyjnych Spółka stworzyła również produkt dla klienta masowego – anglojęzyczny serwis www.avatou.com, umożliwiający umieszczenie własnego, spersonalizowanego video–awatara, w portalach społecznościowych, randkowych, aukcyjnych, m.in. myspace.com, youtube.com. Spółka planuje ekspansję na rynku klienta masowego na rynkach azjatyckich (głównie Chiny oraz Tajwan), w tym celu opracowywana jest m.in. chińska wersja serwisu.

InteliWISE S.A. jest partnerem wiodących agencji interaktywnych i sieci dystrybucyjnych, współpracuje z dostawcami technologii wyszukiwawczych i syntezy mowy oraz ośrodkami naukowymi. Centrum rozwojowe mieści się w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top