Interbus 11.03- Onet.pl najpopularniejszy

Opublikowano: 11 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Jak wynika z badania Interbus przeprowadzonego przez TNS OBOP w listopadzie 2003 roku – liczba Internautów wynosi 7,1 mln, co stanowi 23% osób powyżej 15 roku życia.

Najbardziej znanym portalem wśród Internautów jest Onet (znajomość wspomagana onet.pl na poziomie 96,9%). Aż 92% badanych zna portal Wirtualna Polska, a 79,2% – INTERIĘ.

W porównaniu z październikiem 2003 nastąpił dwuprocentowy wzrost znajomości wspomaganej portalu INTERIA oraz serwisu operatora sieci komórkowej Plus GSM.

Wśród Internautów deklarujących znajomość wspomaganą poszczególnych serwisów i portali internetowych można zauważyć przewagę mężczyzn, szczególnie widoczna jest ona dla serwisów o tematyce komputerowej (ponad 70% deklarujących znajomość wspomaganą serwisów to mężczyźni).

Internauci deklarujący znajomość wspomaganą portali i serwisów internetowych to zazwyczaj ludzie młodzi (61% to osoby w wieku 15 lat – 29 lat) oraz uczniowie i studenci (44%). Wyjątek stanowią portale i serwisy o profilu biznesowym, gdzie odsetek uczniów, wśród deklarujących znajomość wspomaganą jest niższy (np. Panorama Firm – 38,5%).

Interbus 11.03- Onet.pl najpopularniejszy 1

Sylwester KozakInterbus 11.03- Onet.pl najpopularniejszy

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.