Internauci razem z InPost dbają o środowisko

Z sondy przeprowadzonej w serwisie www.inpost.pl wynika, że niemal 60% internautów zamierza skorzystać z programu firmy InPost obejmującego działania proekologiczne w całości oparte na recyclingu – EkoInPost. Firma już od wielu miesięcy realizuje ideę działań na rzecz ochrony środowiska zachęcając do tego także swoich klientów.

Internauci razem z InPost dbają o środowisko 1
InPost już teraz, do produkcji swoich opakowań i plomb wykorzystuje materiały pochodzące z odzysku, a wraz z intensywnym rozwojem firmy będzie konsekwentnie dostosowywał się do unijnych wymogów ekologicznych i rozszerzał działania na kolejne procesy produkcyjne.

„Realizując nasz autorski pomysł – EkoInPost, wyznaczamy standardy działalności nie tylko w naszej branży. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i stopień w jaki o nie dbamy. Tylko od nas zależą warunki, w jakich będziemy żyć w przyszłości. Dlatego już dziś, zarówno firmy, jak i osoby prywatne powinny intensywnie angażować się w działalność ekologiczną i dokładać wszelkich starań, aby nasze otoczenie nie było zanieczyszczane. Nasz program lojalnościowy EkoInPost jest jednocześnie zaproszeniem dla naszych Klientów do wspólnego dbania o ekologię” – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

Klienci firmy uczestniczący w programie EkoInPost w zamian za zbieranie plomb z korespondencji dostarczanej przez operatora otrzymują gadżety firmowe: maskotki, kubki i smycze. Mogą także wymienić je na koperty, w których bezpłatnie nadadzą swoje listy. Plomby, zebrane podczas akcji, zostają poddane procesowi odzyskiwania, co zapobiega potrzebie produkowania kolejnych egzemplarzy.

Nowością w programie EkoInPost jest pilotażowe zastępowanie dotychczasowych plomb zabezpieczających ekologicznymi elementami tekturowymi, w całości pochodzącymi z odzysku. Tekturowe plomby tworzą 4-elementowe puzzle z logo firmy, które także można wymieniać w programie na nagrody.

„Cieszę się, że EkoInPost budzi zainteresowanie tak wielu osób, bowiem jego kluczowym założeniem jest budowanie długofalowych relacji z Klientami. Ich efektem będzie wspólne działanie na rzecz ochrony środowiska” – wyjaśnia Rafał Brzoska, prezes InPost.

Plomby InPost przeznaczone są do korespondencji nadawanej przez Klientów masowych, czy biznesowych chcących wysyłać przesyłki w swoich firmowych kopertach. Plomba pełni wówczas funkcję: zabezpieczającą informacyjną/identyfikującą oraz marketingową. Klienci indywidualni nadają przesyłki w kopertach z logo InPost, co w wystarczający sposób odróżnia je od korespondencji nadawanej przez innych operatorów.

www.inpost.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top