K2 laureatem konkursu 'Bądź pierwszy z Microsoft'

K2 Internet SA znalazła się w gronie laureatów konkursu aplikacji zorganizowanego w ramach programu partnerskiego ‘Bądź pierwszy z Microsoft’. Statuetkę, z rąk Tomasza Bochenka, dyrektora generalnego ds. sprzedaży i marketingu Microsoft na region Europy Środkowo-Wschodniej odebrał Tymoteusz Chmielewski, IT Services Director.

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie w pełni funkcjonalnych i efektywnych rozwiązań informatycznych opartych na platformie bazodanowej SQL Server 2005, której premiera odbyła się dziś w Warszawie. Celem programu ‘Bądź pierwszy z Microsoft’ było umożliwienie partnerom Microsoft oraz firmom specjalizującym się w tworzeniu rozwiązań informatycznych przygotowanie się do wprowadzenia na rynek nowej platformy bazodanowej Microsoft SQL Server 2005. Firma K2 znalazła się wśród twórców 20 wyróżnionych rozwiązań, ocenionych jako najbardziej innowacyjne technologicznie.

Zaledwie 3 miesiące trwała migracja portalu Pracuj.pl z dotychczasowej platformy Open Source do rozwiązania bazującego na SQL Server 2005, BizTalk Server 2006 i ASP.NET 2.0. W tym czasie, korzystając z gotowych mechanizmów wbudowanych w narzędzia Microsoft, K2 zaprojektowała

i wykonała oprogramowanie w nowej, w pełni skalowanej architekturze.

Pracuj.pl od ponad miesiąca stabilnie działa na najnowszej platformie Microsoft, a przeprowadzone testy oraz bieżący monitoring wydajności potwierdzają opinię klienta, że nowa infrastruktura serwisu byłaby w stanie obsłużyć nawet Yahoo!

Pracuj.pl jest największym w Polsce serwisem rekrutacyjnym, skierowanym do specjalistów i menedżerów oraz studentów i absolwentów. Oprócz obszernej bazy aktualnych ofert pracy,

w serwisie znajdują się artykuły poradnikowe, testy umiejętności zawodowych i interpersonalnych oraz prezentacje pracodawców i ich programów praktyk. W serwisie zarejestrowało się do tej pory ponad 450 tysięcy użytkowników, a miesięcznie notuje się ponad 17 mln odsłon.

‘Ogromnie cieszy nas duże zainteresowanie, jakie wzbudził program partnerski ‘Bądź pierwszy z Microsoft’. Zwycięzców konkursu ogłoszonego w ramach programu gościliśmy podczas dzisiejszej premiery naszej nowej platformy SQL Server 2005, Visual Studio 2005 i BizTalk Server 2006. Eksperci odpowiedzialni za wybór laureatów i ocenę zgłoszonych rozwiązań byli pod ogromnym wrażeniem ich innowacyjności i skuteczności. Serdecznie gratuluję Panu Tymoteuszowi Chmielewskiemu, któremu miałem zaszczyt wręczyć dziś osobiście statuetkę zwycięzcy. Jestem przekonany, że zasłużony sukces w konkursie szybko przełoży się na sukces rynkowy K2.’ – powiedział Tomasz Bochenek, Dyrektor Generalny ds. sprzedaży i marketingu Microsoft na region Europy Środkowo-Wschodniej.

Udział w konkursie zapewnił firmie K2 możliwość wcześniejszego zapoznania się z nową funkcjonalnością platformy aplikacyjnej SQL Server 2005, Visual Studio 2005 i BizTalk Server 2006, a zwycięstwo – udział w wydarzeniach towarzyszących polskiej premierze nowych narzędzi.

20 laureatów otrzymało od Microsoft wsparcie merytoryczne i promocyjne, a w najbliższych miesiącach weźmie udział w zaawansowanych warsztatach dla programistów, prowadzonych przez certyfikowane przez Microsoft ośrodki szkoleniowe oraz w szerokiej kampanii informacyjnej prowadzonej w prasie i Internecie.

http://www.pracuj.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

e-Commerce Polska awards
14.05.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry