Kalkulator Świąteczny – stwórz własny Świąteczny budżet

Co roku miliony ludzi przyrzekają sobie zapanować nad świątecznymi wydatkami i co roku postanowienia te giną w ferworze świątecznych zakupów robionych w ostatniej chwili w centrach handlowych lub internecie. W samej Polsce szacuje się, że średnie wydatki w tegorocznym sezonie świątecznym wyniosą 277 złotych na osobę.
Aby pomóc zapanować nad świątecznym i poświątecznym budżetem, firma MasterCard opracowała internetowy Kalkulator Świąteczny bezcennych chwil. Pozwoli on podzielić budżet na kategorie, takie jak: prezenty, żywność, podróże i dekoracje. Wystarczy jedynie wprowadzić do programu dane na temat zaplanowanych zakupów i obserwować, jak kalkulator podsumowuje wydatki.
Kalkulator Świąteczny pozwoli uniknąć dyskomfortu jaki mogą spowodować niepotrzebne kredyty.

Jak mówi Paweł Rychliński dyrektor generalny przedstawicielstwa MasterCard Europe w Polsce ”Boże narodzenie to czas, kiedy wszyscy lubimy wydawać pieniądze, a trudno jest zapanować nad tym, żeby nie wydać więcej niż się ma. Mamy nadzieję, że nasz Kalkulator Świąteczny pomoże rozsądnie wydać pieniądze, a przy tym kupić wszystko co potrzebne”

Na stronie internetowej Kalkulatora Świątecznego dostępne są także porady, dzięki którym konsumenci dowiedzą się w jaki sposób najlepiej wykorzystać budżet, którym dysponują. Kalkulator Świąteczny  działa  od 12 grudnia 2007 i jest dostępny w 10 wersjach językowych. MasterCard będzie ulepszać stronę tak, aby mogła ona być wykorzystywana także przy innych okazjach, takich jak śluby czy rodzinne wakacje.

www.mastercardcalculator.com

Porady MasterCard jak wydawać pieniądze w okresie świątecznym:

•    Wykorzystuj internetowe strony porównujące ceny- Dlaczego chcesz iść do jednego sklepu, kiedy w tym samym czasie możesz zajrzeć do dwudziestu? Korzystając ze stron porównujących ceny możesz znaleźć najniższe ceny w ciągu 30 sekund. W ten sposób możesz dokonać wszystkich świątecznych zakupów w zaciszu domowym i równocześnie zaoszczędzić!
•    Porównuj ceny – Niektóre sklepy sprzedadzą ci towar za cenę internetową. Dlatego wydrukuj porównanie cen z internetu i zabierz ze sobą na zakupy. Sprawdza się to w przypadku sklepów, które działają zarówno poprzez internet jak i standartowo. Nierzadko zwykły sklep oferuje inne ceny, jednak jeśli wydrukujesz jego ceny internetowe, często zgodzi się na cenę podaną w  sieci.
•    Zawsze sprawdź, czy jesteś chroniony – Jeżeli zamierzasz robić świąteczne zakupy poprzez internet, zwróć uwagę na MasterCard SecureCode TM – to prosty i bezpieczny sposób zabezpieczania transakcji w tysiącach sklepów internetowych. Jako kod osobisty, znany tylko tobie i twojemu bankowi, SecureCode TM chroni cię przez nielegalnym wykorzystaniem twojej karty podczas zakupów on-line w wybranych sklepach. Musisz tylko upewnić się, że na stronie widnieje logo MasterCard SecureCode TM.
•    Używaj karty przedpłaconej – Karta przedpłacona wygląda tak samo jak każda karta debetowa, czy kredytowa, ale  korzystając z niej nie zaciągasz długu. Najpierw zasilasz ją odpowiednią kwotą, a potem możesz juz wykorzystywać ją na zakupach do wyczerpania posiadanych na niej środków. W tym roku ustal swój limit na świąteczne zakupy za pomocą Kalkulatora Świątecznego MasterCard, a następnie załaduj daną kwotę na kartę przepłaconą. W ten sposób na pewno nie wydasz więcej niż to na co możesz sobie pozwolić.
•    Zakupy za granicą są często tańsze – Nawet jeśli przed świętami nie uda ci się wyjechać, zakupy przez internet dają możliwość kupowania na całym świecie; oczywiście zapłacisz za transport i być może cło, ale jeśli będziesz kupował w krajach, gdzie Euro ma mocną pozycję, możesz zaoszczędzić poważne kwoty, szczególnie w przypadku towarów markowych i sprzętu elektronicznego.
•    Dokładnie zaplanuj świąteczne zakupy żywnościowe i zrób je za jednym razem – Przed udaniem się na świąteczne zakupy przygotuj dokładne menu. Nie wybieraj się na zakupy, kiedy jesteś głodny, bo na pewno kupisz więcej niż potrzebujesz. Dzięki temu, że zakupy zrobisz za jednym razem, prawdopodobieństwo, że będziesz kupować impulsywnie, bądź dla wygody, jest znacznie mniejsze,
•    Postaraj się pozbyć jednej starej rzeczy za każdą kupioną nową rzecz – Nie sugerujemy, żebyś dawał swojej rodzinie prezenty z drugiej ręki, ale spróbuj sprzedać kilka niepotrzebnych ci rzeczy, których już nigdy nie będziesz używać i w ten sposób zdobądź trochę pieniędzy na świąteczne wydatki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top