Listonic na Windows Phone 7 (wideo)

Opublikowano: 2 czerwca 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Listonic, czyli mobilna lista zakupów, to jedna z pierwszych polskich aplikacji dostępna na najnowszy system mobilny od Microsoftu – Windows Phone 7.

 

Mimo, iż liczba aplikacji w Windows Phone Marketplace przekroczyła już 20 000, tych przygotowanych specjalnie na polski rynek jest ciągle niewiele. Głównym powodem jest oczywiście fakt, że sam Marketplace będzie oficjalnie dostępny w języku polskim dopiero jesienią.

Listonic dostępny jest na wszystkie popularne platformy mobilne w tym m.in. iPhone, Android, Symbian, Java. Jednak to wersja na Windows Phone 7, zachowując swoje największe zalety: łatwość obsługi i intuicyjny interfejs, otrzymała najbardziej nowoczesny design.  Było to możliwe dzięki wykorzystaniu widoków i mechanizmów charakterystycznych dla  nowego systemu dla telefonów komórkowych z systemem Windows Phone 7 jak np. nawigacji w widoku Panoramy czy Pivot.

Idea Listonic polega na przeniesieniu tradycyjnych list zakupów w świat technologii. Dzięki aplikacji mobilnej każdy może mieć listy zakupów zawsze przy sobie, na dowolnym telefonie komórkowym lub w Internecie: na stronie listonic.com. Co więcej, możliwość współdzielenia list ze znajomymi, rodziną, w pracy, ułatwia cotygodniowe wyprawy do sklepu. Zakupy z listą w telefonie robi się znacznie szybciej, gdyż produkty na listach Listonic automatycznie sortują się według kategorii odpowiadającym półkom w hipermarkecie.
http://www.youtube.com/watch?v=I7xre3V2Eog&feature=youtu.be

Autorzy liczą, że pomysł, do którego udało się przekonać już prawie 100 000 użytkowników, okaże się równie dużym sukcesem na nowej platformie od Microsoftu.

Hanna LaskowskaListonic na Windows Phone 7 (wideo)

Podziel się!

O autorze

hania