Milion użytkowników eBay

Opublikowano: 23 września 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Liczba polskich użytkowników Internetu odwiedzających giełdy eBay przekroczyła już milion i szybko rośnie pomimo okresu wakacyjnego. Według wyników badań Megapanel, w lipcu strony eBay’a odwiedziło ponad 1,15 miliona polskich użytkowników. Dane pokazują też, że użytkownicy są w coraz większym stopniu zainteresowani zawartością giełdy – całkowita liczba odsłon na eBay.pl wzrosła o prawie połowę w stosunku do czerwca, a średnia liczba odsłon na użytkownika – o 20%. Po raz pierwszy eBay znalazł się też wśród dwudziestu najbardziej popularnych stron internetowych odwiedzanych przez polskich internautów.

'W lipcu strony eBay.pl odwiedziło o ponad 140 tys. osób więcej, niż w czerwcu. To tak, jakby do grona odwiedzających dołączyli prawie wszyscy mieszkańcy Opola', mówi Przemysław Pluta, dyrektor ds. marketingu eBay Polska.

Jeszcze lepszy wynik eBay zanotował pod względem liczby odsłon, których w lipcu zarejestrował ponad 48 milionów, co dało mu piętnaste miejsce w Polsce.

'Cieszymy się, że coraz większe grono użytkowników spędza u nas coraz więcej czasu', powiedział Gil Penchina, wiceprezes eBay International – 'Mają oni coraz więcej frajdy nie tylko dzięki dostępowi do giełd zagranicznych, ale także dzięki rosnącej różnorodności i atrakcyjności produktów lokalnych'.

http://www.ebay.pl

Sylwester KozakMilion użytkowników eBay

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.