MobiTrust planuje giełdowy debiut

Opublikowano: 31 marca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Spółka MobiTrust należąca do grupy One-2-One przygotowuje się do debiutu na giełdowym rynku NewConnect. MobiTrust specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa technologicznego, zamierza w tym roku wdrożyć w Polsce Mobilny Podpis Elektroniczny. Giełdowy debiut planowany jest w połowie roku. Ofertę przygotowuje firma Dexus Partners zarządzana przez Marka Zubera i Adama Filipowskiego -udziałowców MobiTrust.
Pozyskanie kapitału z giełdy jest kolejnym etapem rozwoju MobiTrust, który zgodnie z przyjęta strategią, w tym roku wdroży na polskim rynku Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny. MPE to podpis elektroniczny wykorzystujący do uwierzytelnienia kartę SIM i telefon komórkowy. Mobilny Podpis Elektroniczny to rozwiązanie, które będzie miało szerokie zastosowanie w administracji i umożliwi usprawnienie urzędowych procedur. Mobilny Podpis Elektroniczny to także narzędzie będące bezpieczną alternatywą dla dotychczas stosowanych przez banki metod uwierzytelnienia transakcji.

MobiTrust należy do grupy One-2-One od końca 2005 roku. Oprócz One-2-One udziałowcami spółki są osoby prywatne oraz Management Spółki.

Wprowadzenie rozwiązania przygotowanego przez MobiTrust planowane jest na połowę roku. Bezpieczny Mobilny Podpis Elektroniczny posiada certyfikaty bezpieczeństwa i może spełniać rolę podpisu kwalifikowanego zgodnie z zapisami ustawy o podpisie elektronicznym. BMPE przeszedł już testy u dwóch operatorów komórkowych.

Hanna LaskowskaMobiTrust planuje giełdowy debiut

Podziel się!

O autorze

hania