Mocny start EasyGo.pl i Wakacje.pl

Prawie 20 milionów złotych w czerwcu 2009 rok. Połączone niedawno portale turystyczne EasyGo.pl i Wakacje.pl przedstawiły wspólny wynik pracy za pierwszy miesiąc, zapowiadając przy tym utrzymanie wysokiego tempa rozwoju w całym drugim półroczu tego roku.

W dwa tygodnie po partnerskiej fuzji dwie największe marki w polskim internecie turystycznym, EasyGo.pl i Wakacje.pl, przedstawiły skumulowane wyniki swojej pracy za czerwiec 2009 roku. Analizie poddano wyłącznie wartość usług sprzedanych przez internet.

– Jesteśmy firmą internetową i to środowisko jest naszym podstawowym kanałem sprzedażowym. E-commerce, czysty internet – wyjaśnia hasłowo Michał Pilkiewicz, prezes zarządu obu połączonych brandów – Wyniki, które publikujemy przedstawiają nasze możliwości tylko i wyłącznie z tego obszaru. To nasza pierwsza wspólna, ale już bardzo ważna dla branży i całego środowiska internetowego wiadomość. Niczego nie musimy się wstydzić i niczego przed nikim ukrywać.

Kilka dni temu swoje wyniki w raporcie inwestorskim podał trzeci na rynku e-turystycznym gracz, wrocławska spółka Travelplanet. Według tej informacji spółka w czerwcu wykazała obrót w wysokości 17,7 mln złotych. To o 2,3 mln mniej od gdańskich konkurentów.

Zapytany o porównanie wyników Tomasz Domżalski, dyrektor marketingu EasyGo.pl i Wakacje.pl powiedział – Jeśli mamy cokolwiek porównywać to najlepiej jabłka do jabłek. Tak się niestety nie da, bo jak powszechnie w branży wiadomo, wynik naszych wrocławskich kolegów to składowa ze sprzedaży wirtualnej i realnej. Travelplanet sprzedaje wycieczki turystyczne, bilety lotnicze i rezerwacje hotelowe za pośrednictwem internetu i 15-tu punktów obsługi klienta zlokalizowanych w centrach handlowych dużych miast.

– Matematyka jest bardzo prosta i czytelna – konkluduje Tomasz Domżalski. – Nasz wynik, pochodzący w 100% ze sprzedaży samych tylko wycieczek i tylko przez internet jest już teraz o ponad 2 mln zł wyższy od wszystkiego cokolwiek i jakkolwiek biznesowo robi Travelplanet. A to dopiero pierwszy miesiąc.

Zarząd EasyGo.pl i Wakacje.pl zapowiada systematyczny wzrost sprzedaży i przychodów do końca roku i zakłada na 2010 rok sprzedaż usług turystycznych za 200 mln zł.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top