„Mój kalendarz” króluje na Facebooku

Opublikowano: 23 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Firma Gemius sprawdziła, które z facebookowych aplikacji są wśród Polaków najpopularniejsze. Na czele zestawienia: „Mój kalendarz”, a dalej głównie gry.

„Mój kalendarz” króluje na Facebooku 1Ranking Gemiusa powstał na bazie wyników badania Megapanel PBI/Gemius za sierpień tego roku. Wynika z niego, że ulubioną aplikacją polskich użytkowników Facebooka jest „Mój kalendarz”. Z rozwiązania skorzystało w lipcu ponad 1,1 mln  realnych użytkowników – choć w sierpniu już „tylko” ponad 900 tys. osób, czyli 7 proc. użytkowników w Polsce.

Tuż za „Moim kalendarzem” znalazła się aplikacja „Diamond Dash”, która zdobyła w sierpniu uznanie ponad 660 tys. osób. Nieco słabiej wypada trzecia w klasyfikacji najpopularniejszych aplikacji „Monster World”, z której w sierpniu skorzystało niemal 5 proc. facebookowiczów, czyli ponad 620 tys. osób.

Czwarte miejsce w zestawieniu zajęła aplikacja „MagicLand” z wynikiem niemal 404 tys. użytkowników, piąte „The Ville” z prawie 400 tys. W drugiej połowie stawki znalazły się aplikacje: „Bubble Witch”, „ChefVille”, „Castle Ville”, „Bubble Island” i zamykająca zestawienie top 10 – „Bubble Safari”.

Dawid Zaraziński„Mój kalendarz” króluje na Facebooku

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.