Największa fuzja na polskim rynku e-turystyki

Opublikowano: 30 czerwca 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , ,

Wakacje.pl i EasyGo.pl portale turystyczne numer jeden i dwa w polskiej e-turystyce połączyły swoje siły.  Właściciele obu konkurujących ze sobą spółek właśnie podpisali umowę o partnerskiej fuzji. Dotychczasowe marki pozostaną na rynku jako znaki handlowe zarządzane przez ten sam Management. Połączone spółki, swoją siłą, wynikami, kadrą i doświadczeniem już na starcie stają się bezkonkurencyjnym podmiotem na krajowym rynku e-turystycznym, który już w 2010 roku zamierza osiągnąć próg 200 mln zł wartości sprzedaży.

Tego jeszcze nie było. Dwaj najważniejsi i najsilniejsi gracze na rynku internetowych usług turystycznych połączyli swoje siły. Od dziś EasyGo.pl i Wakacje.pl pracują razem dla wspólnego rozwoju i wzrostu.

ea

mateusz-kazieczko-easygopl-01-72dpi– Większość biznesu spowolnienie gospodarcze traktuje jako sytuację  kryzysową, w której z założenia się traci. My patrzymy na tzw. kryzys zupełnie inaczej. Nasze działania, nawet w tym okresie,  generują wzrosty sprzedażowe. To szansa na rozwój i zwiększenie zysku dla obu zespołów – komentuje Mateusz Kazieczko, dotychczasowy prezes EasyGo.pl, a obecnie szef Rady Nadzorczej nadzorujący pracę połączonych zespołów.

Mimo, że obie spółki do tej pory ze sobą konkurowały, to mają wiele wspólnego. Obie są z Gdańska,  posiadają dwa największe i dość podobnie zorganizowane contact center w polskiej e-turystyce, łączy je wspólna historia i obie bardzo podobnie patrzą w przyszłość.

michalpilkiewicz– Postanowiliśmy wykorzystać to co w nas najcenniejsze. Przede wszystkim umiejętność odcięcia się od przeszłości i rywalizacji poprzez otwarcie się na współpracę i próbę wytyczenia wspólnej drogi dla siebie, jak i całej branży – mówi Michał Pilkiewicz, prezes Wakacje.pl, a od dziś także prezes połączonych spółek. – Udało się i od teraz pracujemy razem jako największa instytucja e-turystyczna w Polsce. Podwoiliśmy potencjał, a to z pewnością pozwoli nam na  dynamiczny rozwój w przyszłości.

Oba portale dzięki fuzji połączyły ze sobą nie tylko doświadczenia i portfele, ale także zespoły sprzedażowe. – Jeszcze przez kilka miesięcy będziemy pracować dwu systemowo docierając wspólne procedury, ale wiem, że to tylko typowy okres przejściowy, a po asymilacji zbudujemy jeden wspólny i bardzo silny zespół sprzedażowy – podkreśla Michał Pilkiewicz.

Wartość pracowników docenia także Mateusz KazieczkoBez wątpienia, największy sukces naszych firm to ludzie. Obrazowo, e-commerce turystyczny przypomina skrzynię biegów w samochodzie. Wszystkie jej elementy mają swoje zadania tak jak zespoły w firmie –  muszą pracować we wskazanym tempie i w odpowiednim kierunku. Bez tego, żadne auto, ani firma nie może poruszać się do przodu. A my mamy teraz apetyt na prawdziwy rajd!

wak

Satysfakcji nie kryją Dariusz Wojdyga, do niedawna główny właściciel spółki Hoop, a obecnie znany inwestor finansowy oraz Marek Dojnow, szef firmy FIDEA, którzy decydując się dwa lata temu na inwestycję
w Wakacje.pl postawili sobie za cel konsolidację branży e-turystyki w Polsce..

Nowy Management zwraca uwagę na wartość biznesową fuzji. W tej chwili nowy podmiot jest największym e-commercem turystycznym w Polsce i jednym z największych w Europie środkowo-wschodniej. Wartość sprzedaży internetowej wycieczek połączonych spółek przewyższa o ponad 50 mln zł usługi trzeciego
w kolejności gracza, jakim jest Travelplanet. Już w przyszłym roku chce osiągnąć próg sprzedaży usług turystycznych w wysokości 200 mln zł.

EasyGo.pl

Wakacje.pl

Hanna LaskowskaNajwiększa fuzja na polskim rynku e-turystyki

Podziel się!

O autorze

hania