NetSprint i PLIKoskop w wp.pl

Użytkownicy Wirtualnej Polski zyskują dostęp do największego w kraju indeksu (ponad dwadzieścia milionów dokumentów) rodzimych stron internetowych. W chwili obecnej żaden inny portal internetowy nie może poszczycić się tak wielką liczbą zindeksowanych polskich stron WWW. Opracowany przez NetSprint.pl, specjalnie na potrzeby WP.pl, udoskonalony system wyszukiwawczy charakteryzują: zwiększona szybkość działania, maksymalna wydajność, stabilność i trafność prezentowanych wyników. Efektywność szukania zapewnia dodatkowo niezwykle krótki czas aktualizacji całego zbioru polskich stron WWW, nie przekraczający siedmiu dni. “To najkrótszy czas odświeżania, z jakim użytkownicy mieli kiedykolwiek do czynienia. – mówi Grzegorz Borowski, Kierownik Działu Funkcjonowania Portalu Wirtualna Polska – Dzięki temu będą miał dostęp do zawsze aktualnych wersji polskich stron Internetu”.

“Umowa z firmą NetSprint.pl zakłada metodyczny rozwój systemu przeszukiwania polskich zasobów sieciowych. Będziemy go dostosowywać tak do specyfiki portalu WP.pl, jak i oczekiwań Internautów – podkreśla Borowski – System wyszukiwawczy NetSprint jest w chwili obecnej najlepszym produktem na polskim rynku, narzędziem, dostosowanie którego do wymogów naszego portalu sprawiło, iż odnajdywanie informacji przebiega jeszcze szybciej i z maksymalną skutecznością.”

Jednym z najbardziej frustrujących mankamentów wyszukiwarek internetowych jest długi okres indeksowania i odświeżania zasobów WWW, który może wynosić nawet do kilku miesięcy. W efekcie Internauci na swoje zapytania uzyskują często nieaktualne i nieadekwatne informacje. NetSprint, dzięki zastosowaniu unikalnej technologii, charakteryzuje natomiast niespotykanie krótki czas odświeżania zasobów i odnajdywania informacji oraz najwyższa jakość wyników szukania. “Jakość zwracanych wyników bazuje na specjalnie do tego celu zaprojektowanym algorytmie, uwzględniającym zarówno metody tradycyjne (statystyka wystąpień słowa w tekście), jak i nowoczesne (głosowanie poprzez linki) – podkreśla Tomasz Skalczyński, współautor systemu NetSprint – NetSprint jest też pierwszą wyszukiwarką kompleksowo dostosowaną do specyfiki języka polskiego. Nasza kooperacja z WP oznacza nie tylko znaczną modyfikację produktu ale i jego stały rozwój.” – dodaje.

Zmiana podstawowego search engine’u wyszukiwania w zasobach polskich, z oprogramowania firmy FAST (funkcjonowało w WP od 1999) na oprogramowanie firmy NetSprint, jest jednym z elementów reorganizacji całego serwisu Szukaj (szukaj.wp.pl). Przeobrażeniu uległ layout witryny, co decyduje o zwiększeniu ergonomiczności systemu, a w konsekwencji podnosi jakość wyszukiwania. Zmodyfikowano formularze wyszukiwania zaawansowanego, czyniąc je bardziej rozbudowanymi i przejrzystymi, maksymalnie uproszczono nawigację, wprowadzając zakładki odpowiadające poszczególnym przeszukiwanym zasobom: światowym (wspieranym światową technologią Google), polskim, plikom FTP, grupom newsowym, encyklopedii… Istotną innowacją jest wdrożenie wyszukiwarki produktów dostępnych w serwisie Zakupy.wp.pl (jest ich obecnie ponad 250 tysięcy). Znaczącej modyfikacji uległ też system wyszukiwania plików FTP – do Szukaj.wp.pl włączono PLIKoskop internetową wyszukiwarkę plików przechowywanych na polskich serwerach FTP. Dzięki zaawansowanym metodom zbierania informacji, prezentacji wyników i ograniczeniu zasięgu tylko do polskiej części Internetu, umożliwia on szybkie odnalezienie potrzebnych plików (np. sterowników, muzyki bądź filmów) oraz pobranie ich z pominięciem zatłoczonych łączy międzynarodowych.

http://szukaj.wp.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Expert Summit 2021
04.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry