NetSprint i WP podejmują walkę ze spamem w wyszukiwarkach

Opublikowano: 1 grudnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Zespoły NetSprint.pl i portalu WP.pl poinformowały o wprowadzeniu rozwiązań mających na celu radykalne ograniczenie indeksowania stron stosujących techniki powszechnie uważane za spamerskie. Efektem prac jest zdecydowana poprawa jakości indeksowanych dokumentów, a w rezultacie dalszy wzrost precyzji wyników.

Sztuczne zawyżanie pozycji strony w wynikach wyszukiwania wykorzystujące liczne niedozwolone techniki (spam) jest jednym z najpoważniejszych problemów wyszukiwarek na całym świecie mówi Artur Banach z NetSprint.pl. Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że dzięki wprowadzonym procedurom, wyszukiwarka (zarówno w przypadku portalu WP.pl jak i serwisu NetSprint.pl) zindeksowała już ponad 5 milionów więcej wartościowych dokumentów, kosztem stron, których intencją było oszukiwanie naszych Użytkowników.

Wprowadzenie tych mechanizmów, przy jednoczesnym stałym zwiększaniu bazy indeksowanych dokumentów, przybliża nas do celu, jakim jest zindeksowanie wszystkich wartościowych polskich stron www i zapewnienie użytkownikom najwyższej jakości wyników wyszukiwania dodaje Grzegorz Borowski z portalu Wirtualna Polska.

Jakość wyszukiwarki to w głównej mierze jakość linków, które są efektem naszych poszukiwań. Dbając o interesy internautów, a finalnie o swoje, właściciele wyszukiwarek muszą walczyć o jakość wyników, czyniąc mechanizmy oceny coraz bardziej inteligentnymi i walcząc ze spamem. Dla firm zajmujących się pozycjonowaniem w wyszukiwarkach i wyznających zasady etyki swojej profesji, tolerancja dla spamu jest przejawem przyzwolenia dla nieuczciwej konkurencji. Dlatego będziemy aktywnie wspierać każdą formę walki z tym zjawiskiem. – powiedział Marek Woźniak, Dyrektor firmy netPR.pl, zajmującej się tematyką web positioning od początku 2001 roku

Jesteśmy przekonani, że dzięki systematycznym działaniom w tym zakresie, użytkownicy naszej wyszukiwarki będą mogli jeszcze szybciej i skuteczniej dotrzeć do informacji, których poszukują podsumowuje Grzegorz Borowski z portalu Wirtualna Polska. Mamy też nadzieję, że podjęte przez nas działania przyczynią się do ograniczenia skali tego problemu w całym polskim internecie.

http://www.netsprint.pl/spam.html

Sylwester KozakNetSprint i WP podejmują walkę ze spamem w wyszukiwarkach

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.