Nieruchomości w internecie warte miliony (ale mniej niż kilka lat temu)

Opublikowano: 22 października 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wiemy już za ile eBay sprzedał Rent.com. Cena okazała się znacznie niższa niż kwota, którą eBay przeznaczył na zakup serwisu osiem lat temu.

Rent.comSerwis Rent.com zmienił właściciela w marcu tego roku. Katalog nieruchomości przejęła amerykańska firma Primedia. Do tej pory kwota przejęcia była tajemnicą. W ubiegły piątek przed komisją papierów wartościowych i giełd złożone zostały dokumenty, z których wynika, że Rent.com został sprzedany za 145 mln dolarów.

Firma eBay przekonuje, że Rent.com lepiej pasuje do portfolio spółki Primedia, która prowadzi takie projekty jak ApartmentGuide.com, Rentals.com czy RentalHouses.com.

Rent.com znalazł się w rękach eBay w 2004 r. Firma zapłaciła 415 mln dolarów za przejęcie serwisu. W tamtym czasie miał generować 40 mln dolarów dochodu.

Dawid ZarazińskiNieruchomości w internecie warte miliony (ale mniej niż kilka lat temu)

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.