Nowy wymiar Kontaktu

Komunikator Wirtualnej Polski, Kontakt (kontakt.wp.pl), służy błyskawicznej wymianie zdań i korespondencji. Od teraz jest zintegrowany z najbardziej znanymi komunikatorami. Każdy użytkownik Kontaktu będzie mógł porozumiewać się z korzystającymi z innych komunikatorów. Wystarczy, że ma również konta w innych messengerach, by móc z tychże korzystać za pośrednictwem Kontaktu. Może więc rozmawiać globalnie – z niemal 120 milionami osób na całym świecie!

“Kontakt działa teraz bez granic – to prawdziwy przełom w porozumiewaniu się użytkownikom messengerow – powiedział Daniel Pawelski z Wirtualnej Polski, kierownik projektu “Kontakt” – globalna sieć komunikacyjna, pełna integracja messengerów, pozwalająca na wyszukiwanie znajomych we wszystkich kompatybilnych aplikacjach, coś o czym marzyli internauci, o co wnosili w rozlicznych mailach, czy telefonach do WP.”

W Kontakcie dodano też możliwość rejestracji użytkownika “z aplikacji”, co oznacza, iż wyeliminowano konieczność założenia konta pocztowego w WP dla korzystania z komunikatora. Wystarczy uruchomić Kontakt i zarejestrować się bezpośrednio z aplikacji podając minimalną ilość danych, co znacznie przyspiesza rozpoczęcie korzystania z aplikacji.

W trakcie rozmowy z jakąkolwiek osobą, mającą konto w Kontakcie, bądź jeśli jest ona “jedynie” dostępna, można jej również przesłać dowolny plik: zdjęcie, mp3, dokument, film… o wielkości do 4 GB.

“Przesyłanie wielkich plików, np. muzyki, filmików, zdjęć, czy większych opracowań było dotychczas – przy wykorzystaniu poczty e-mail – raczej niemożliwe. Wykorzystując Kontakt trwa to sekundy.” – dodaje Daniel Pawelski.

Nadawca i odbiorca są informowani o wielkości pliku, prędkości i czasie przesyłu. Jeżeli transmisja zostanie zerwana Kontakt może wznowić i dograć utraconą resztę pliku, bez konieczności ponownego jego przesłania. Odbiorca może zrezygnować z przesyłki, otrzymując komunikat o pliku, dostaje też jego opis, nakreślony przez wysyłającego.

Wśród nowości na uwagę zasługuje możliwość wysyłania wiadomości do Cyfry+ Nowa wersja Kontaktu pozwala na przesłanie SMS-a na dekoder Cyfry+ . Konieczna jest tylko znajomość numeru karty dekodera.

http://kontakt.wp.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry