Onet najbardziej popularny

Jak wynika z badania NetTrack przeprowadzonego w marcu 2004 roku przez SMG/KRC, po raz pierwszy w historii ponad 5,6 miliona osób korzystających z Internetu w Polsce zadeklarowało, że korzystało w tym miesiącu z portalu Onet.pl. Stanowi to 77% wszystkich polskich Internautów.

Równocześnie według niezależnego systemu Gemius, obejmującego audytem większość wiodących witryn internetowych w Polsce, Onet.pl w marcu przekroczył 11,9 milionów unikalnych użytkowników. “Unikalny użytkownik” jest powszechnie używaną miarą, określającą liczbę przeglądarek internetowych łączących się w danym czasie z witryną. Liczba “unikalnych użytkowników” nie jest tożsama z liczbą osób korzystającą z witryny.

W tym samym miesiącu, zgodnie z wynikami podanymi przez SMG/KRC, z Wirtualnej Polski skorzystało 4,5 miliona internautów (61%), z Interii 3,2 miliona (44%), a z Gazety.pl 1,2 miliona (16%).

W porównaniu do lutego, Onet.pl jako jedyny portal odnotował wzrost – o +2,1 punktu procentowego. Inne portale zanotowały spadek odwiedzalności: Wirtualna Polska o -5,3 punktu procentowego, Interia o -0,7 i Gazeta.pl o -2,2 punktu procentowego.

W marcu Onet.pl przekroczył też po raz pierwszy próg 4 milionów osób korzystających z portalu w ciągu tygodnia. Dokładnie 4,38 miliona osób korzysta z Onet.pl co tydzień, co stanowi 60% wszystkich polskich Internautów. Dla porównania: w ciągu tygodnia Wirtualną Polskę odwiedza 2,9 miliona osób (39%), Interię 2,1 miliona osób (28%), a Gazetę.pl około 630 tysięcy osób (9%).

Równocześnie ze wzrostem popularności portalu wśród Internautów notowany jest znaczny wzrost popularności Onet.pl wśród reklamodawców. Liczba reklamodawców w marcu 2004 roku była o ponad 60% większa niż w analogicznym miesiącu roku 2003.

http://www.onet.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry