Orange uruchamia płatności zbliżeniowe

Klienci Orange będą mogli płacić swoimi telefonami. Usługa Orange Cash przygotowana z mBankiem i MasterCard Europe wystartuje w listopadzie.

Firma Orange Polska już w marcu 2011 r., uruchomiła pilotażowo płatności zbliżeniowe w technologii NFC sim-centric, dostępne w ramach oferty rynkowej. Skorzystało z niej blisko 2 tys. klientów. Firma zdecydowała się na wprowadzenie pełnej oferty.

Karta mBank MasterCard Orange Cash, to połączenie karty SIM Orange i karty przedpłaconej mBanku, dzięki której można płacić zbliżeniowo telefonem komórkowym wyposażonym w moduł NFC (ang. Near Field Communication). Płatności tego typu można dokonywać we wszystkich sklepach i punktach usługowych oznaczonych logo Master Card PayPass.

Jestem przekonany, że dzięki prostocie i wygodzie usługi Orange Cash, nasi klienci chętnie będą poznawać zalety technologii mobilnego NFC. To kolejny krok, który sprawia, że smartfon staje się zdecydowanie czymś więcej niż tylko urządzeniem do rozmawiania, pisania i surfowania po Internecie. Cieszę się, że jako pierwsi wprowadzamy mobilną usługę NFC na masową skalę. Liczymy, że w przyszłym roku może z niej skorzystać nawet kilkaset tysięcy klientów – powiedział Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

Z nowej usługi skorzystać będzie mógł każdy klient Orange, który podpisując lub przedłużając swoją umowę na telefon komórkowy wybierze aparat telefoniczny z technologią NFC. Wraz z nim otrzyma bezpłatnie kartę SIM mBank MasterCard Orange Cash wraz z numerem rachunku, na który może przelać środki służące później do transakcji zbliżeniowych. Transakcje są wykonywane tylko w oparciu o środki dostępne na rachunku karty.

Karta bankowa umieszczona na SIM jest anonimowa. Użytkownik może jednak zdecydować się na rejestrację karty w mBanku. 20 tys. klientów, którzy zarejestrują swoje karty jako pierwsi, otrzymają dodatkowe 15 zł wprost na rachunek swojej karty. Ponadto, każda osoba posiadająca kartę mBank MasterCard Orange Cash, może otrzymywać przez trzy miesiące zwrot 50 proc. kwoty zasileń swojej karty (maksymalnie 50 zł/mies.), jeśli otworzy bezpłatny rachunek eKonto i z niego będzie dokonywać przelewów zasilających rachunek karty. Dzięki temu, może więc zyskać do 150 zł zwrotu.

Usługa będzie dostępna na zasadach komercyjnych od 1 listopada br., jednak klienci Orange korzystający ze sklepu internetowego oraz telesprzedaży, będą mogli zamówić ją jeszcze w październiku. Polska będzie trzecim krajem po Francji i Wielkiej Brytanii, w którym oferta Orange wystartuje komercyjnie. Trwają też testy na innych europejskich rynkach.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top