Paczkomaty InPost w Brazylii

Grupa Integer.pl zwiększa terytorialny zasięg działalności Paczkomatów InPost. Ekspansja grupy obejmie Brazylię.

PaczkomatW trzecim kwartale 2013 roku – po kilkumiesięcznym pilotażu – na ulicach brazylijskich miast stanie 100 Paczkomatów InPost w ramach pierwszego etapu zamówienia. Docelowo Brazylijczycy będą mieli do dyspozycji – dzięki umowie Grupy Integer.pl z Sequoia Group – do 500 urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek, brandowanych marką easyPack.

Brazylia to jeden z 13 krajów – po Chile, Estonii, Litwie, Łotwie, Rosji, Hiszpanii, Cyprze, Słowacji, Irlandii, Arabii Saudyjskiej, Australii i Czechach – w którym Grupa Integer.pl udostępnia urządzenia easyPack.

Strategia rozwoju Paczkomatów InPost obejmuje kraje o największym potencjale rozwoju branży e-commerce. Dlatego na mapie naszej ekspansji nie mogło zabraknąć Brazylii. Co ważniejsze, Paczkomaty staną w Brazylii we współpracy z lokalnym konsorcjum, firmą Sequoia Group, która już teraz obsługuje największych sprzedawców internetowych w tym regionie – powiedział Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

W grudniu 2012 roku Grupa Integer.pl rozpoczęła realizację drugiego etapu umowy z operatorem narodowym Correos de Chile. Od 2011 roku w Chile działa 28 urządzeń do całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Do końca tego roku Grupa Integer.pl uruchomi tam kolejne 32 maszyny. Docelowo w Chile stanie kilkaset Paczkomatów InPost.

Do końca marca 2013 roku Grupa Integer.pl zainstaluje też 100 Paczkomatów w Czechach. Spółka planuje także uruchomić 50 Paczkomatów InPost na Słowacji. Do 2016 roku – dzięki współpracy Grupy Integer.pl z PineBridge Investments, globalnym funduszem private equity – mieszkańcy niemal wszystkich krajów europejskich mają móc korzystać z sieci 16 tys. urządzeń do samodzielnego nadawania i odbierania przesyłek.

Do końca 2013 roku Grupa Integer.pl planuje przeznaczyć na rozwój usługi easyPack niemal 320 mln zł. Projekt zagranicznej ekspansji – realizowany wspólnie z PineBridge Investments – wyceniany jest na około 300 mln euro. Przychody Grupy Integer.pl osiągnąć mają w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top