Patentowa wojna przeciwko Androidowi?

David Drummond, dyrektor ds. prawnych Google twierdzi, że Apple, Microsoft, Oracle i inne firmy prowadzą „wrogą, zorganizowaną kampanię” przeciwko systemowi operacyjnemu Android. Narzędziem walki mają być „wątpliwej jakości patenty”.

Pracuję w branży technologicznej od dwóch dekad. Microsoft i Apple zawsze skakały sobie do gardeł, więc jeśli idą razem do łóżka musisz zacząć zastanawiać się co się dzieje – napisał David Drummond na oficjalnym blogu firmy.

Patentowa wojna przeciwko Androidowi? 1Przedstawiciel Google przekonuje, że sukces Androida spowodował „wrogą, zorganizowaną kampanię”. Narzędziem walki mają być „wątpliwej jakości patenty”. Jego zdaniem właśnie w tym celu Microsoft i Apple oraz szereg innych firm kupiło za 4,5 mld dolarów tysiące komunikacyjnych patentów od firmy Nortel nieco ponad miesiąc temu.

Co ciekawe, w odpowiedzi na tekst Drummonda, wysoki przedstawiciel Microsoftu poinformował, że jego firma zaproponowała Google współpracę w kwestii patentów firmy Novell dotyczących otwartego oprogramowania. Google miał tą propozycję odrzucić.

David Drummond poszedł jednak dalej. Przypomniał, że Microsoft miał zażądać od Samsunga 15 dolarów opłaty licencyjnej za każdy telefon z Androidem jaki firma sprzeda. Co więcej, korporacja z Redmond miała wejść na drogę sądową przeciwko producentom i sprzedawcom telefonów z Androidem – Samsungowi, HTC, Motoroli oraz Barnes & Noble w celu ustanowienia „podatku” od Androida, przekonując, że firmy naruszają prawa patentowe posiadane przez korporację.

Wspomniane w blogowym wpisie Oracle wytoczyło osobny proces Google w sprawie wykorzystania technologii Java w Androidzie.

Drummond przekonuje, że trójka największych rywali Google zawiązała spisek w celu zniszczenia Androida. Walka z coraz popularniejszym systemem odbywać ma się nie na poziomie konkurencyjnych produktów, ale na salach sądowych.

Przedstawiciel Google informuje, że jego firma zamierza aktywnie odpowiedzieć na takie działania. Przede wszystkim apelować będzie do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości na praktyki niezdrowe dla konkurencji. Wzmacniać będzie również posiadane portfolio patentowe.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry