Płatności odroczone dostępne na Ceneo.pl

Ceneo.pl wprowadza za pośrednictwem PayU płatności odroczone w swoim marketplace. Już ponad 1/3 e-konsumentów korzysta z płatności odroczonych. Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie PayU, w okresie od stycznia do lipca 2022 r., 33% kupujących online zdecydowało się na wybór takiego rozwiązania podczas zakupu produktów i usług. 23% osób skorzystało z nich w formie opcji „kup teraz, zapłać później” (z ang. buy now, pay later, BNPL), a 15% użyło płatności na raty.

Płatności odroczone dostępne na Ceneo.pl 1

Według danych z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej*, kategorią zakupową, w której badani korzystają z płatności odroczonych najczęściej jest „wyposażenie domu”, a najczęstszą wskazywaną wartością zakupu z BNPL jest kwota w przedziale 251-500 zł (50%). Co ósmy e-konsument decyduje się na zakupy z odroczoną datą płatności o wartości 501-1000 zł.

Płatności odroczone to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne wśród e-konsumentów, stąd też sklepy internetowe chętnie decydują się na ich wdrożenie. Przykładem włączenia odroczonych metod płatności w ramach platformy marketplace jest Ceneo.pl, w którym za obsługę płatności od 2009 roku odpowiada PayU.

Dostępność preferowanych przez e-konsumentów form płatności w sklepie internetowym jest niezwykle ważna i może mieć wpływ na decyzję zakupową. W PayU wspólnie z naszymi klientami dostosowujemy rozwiązania, które mają ułatwiać konsumentom transakcje zakupowe. Działamy partnersko po to, aby wspólnie przekraczać granice na rynku płatności. Cieszę się, że platforma Ceneo.pl nieustannie się rozwija i poszerza ofertę dostępnych form płatności, a my jako PayU możemy w tym pomagać – mówi Tomasz Żołnierz, Head of Credit Business Development EMEA w PayU.

Dostępność różnorodnych form płatności jest przez nas postrzegana jako jeden z kluczowych elementów naszego marketplace’u. Chcemy być atrakcyjną platformą zarówno dla kupujących, jak i sprzedających – stąd decyzja o wyjściu do naszych klientów z kolejną formą płatności – mówi Mateusz Baca, Marketplace Product Owner w Ceneo.pl.

*Raport Omnicommerce. Kupuję wygodnie 2022. Czerwiec, 2022.

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry