Ponad 170 mln zł obrotu na aukcjach Allegro w 2002 roku

Największy polski serwis aukcyjny Allegro.pl kolejny raz osiągnął znakomite wyniki. Łączna wartość sprzedanych przedmiotów na Allegro.pl w całym 2002 roku wyniosła ponad 171 milionów złotych.

Oznacza to prawie 80% wzrost w porównaniu do roku 2001.
Każdy kolejny rok działalności serwisu przynosi wzrost skuteczności sprzedaży. Podobnie było w roku 2002.

Ilość aukcji, zakończonych transakcją dochodzi obecnie do 40%. Dziennie na Allegro.pl w 2002 roku sprzedawano około 4 500 przedmiotów (w całym roku ponad 1,6 miliona). Początek 2003 roku daje powody do jeszcze większego optymizmu. Pierwsze dni roku to znaczący wzrost ilości sprzedanych przedmiotów (ponad 6 200 dziennie), a każdego dnia zakładanych jest prawie 1700 nowych kont użytkowników. Wzrost skutecznej sprzedaży o 100% w stosunku do roku 2001 świadczy o dobrej strategii rozwoju serwisu oraz o coraz większej świadomości co do możliwości wykorzystania aukcji wśród użytkowników Allegro.pl.

Obecnie serwis Allegro.pl ma zarejestrowanych ponad 730 tys. kont użytkowników, z każdym dniem przybywa ich średnio około 1700. Pod koniec grudnia serwis posiadał ponad 702 tysiące zarejestrowanych kont (31 grudnia 2001 r. – 326 tysięcy), co oznacza, że w ubiegłym roku zakładano średnio ponad tysiąc nowych kont dziennie. Do tak wysokiej ilości rejestracji przyczyniło się kilka strategicznych decyzji: odpowiednie działania marketingowe, przedłużenie umowy z portalem Onet.pl oraz nawiązanie umowy z Wirtualną Polską. W ostatnim kwartale 2002 roku Allegro wprowadziło również nowe formaty sprzedaży oraz nową platformę aukcyjną, bardziej dostosowaną do potrzeb współczesnego Internetu.

http://www.allegro.pl

Wpisy promowane

  • Ile trwa budowa domu?
    Czas budowy domu jednorodzinnego zależy od wielu czynników, takich jak wielkość domu, stopień skomplikowania projektu, rodzaj materiałów i umiejętności wykonawców. ...
  • Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę?
    Dlaczego warto wynająć manipulator do szyb na budowę? To proste — podnośnik dźwigowy z przyssawką pozwala na szybkie i bezpieczne ...

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top