Raport Gemius – dynamiczny rozwój mobilnego internetu

Opublikowano: 12 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Nowy raport przygotowany przez Gemius przedstawia dane dotyczące rynku mobilnego gromadzone przez GemiusTraffic. Według raportu w Europie Środkowej w sierpniu udział ruchu mobilnego był na poziomie 2 proc, wyjątkiem jest tu rynek słowacki, gdzie współczynnik ten jest dwukrotnie większy.

Raport Gemius – dynamiczny rozwój mobilnego internetu 1

Źródło: Gemius SA, gemiusTraffic, 08.2011

Najpopularniejszym urządzeniem wykorzystywanym do łączenia się z internetem był iPad, z którego wykonano 1/5 wszystkich połączeń. Dane zebrane w serwisach gemiusRanking w Polsce, Słowenii, Bułgarii, Rosji, Czechach, na Węgrzech, Ukrainie i Słowacji, pokazują, że internauci, łączący się z siecią za pomocą urządzeń mobilnych, są aktywni głównie o poranku, ale największą liczbę odsłon mobilnych odnotowywano około godz. 9.

Raport Gemius – dynamiczny rozwój mobilnego internetu 2

Źródło: Gemius SA, gemiusTraffic, 08.2011

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacji „Smart intelligent and mobile. The time is now!” dostępnej na stronie Gemius.

Sylwester KozakRaport Gemius – dynamiczny rozwój mobilnego internetu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.