Reklama i urodziny na stronie głównej Google

Opublikowano: 29 sierpnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Google wprowadziła dwie zmiany na stronie głównej swojej wyszukiwarki: społecznościową i reklamową.

Pierwszą z nowości jest wyświetlanie informacji o urodzinach. To część integracji z serwisem społecznościowym Google+. Zanim wpiszemy zapytanie w okno wyszukiwania, Google poinformuje nas specjalnym komunikatem, że któryś z naszych znajomych obchodzi dziś swoje święto.

Obecnie funkcja dostępna jest dla anglojęzycznej wersji wyszukiwarki Gogle.com. W kolejnych dniach pojawiać ma się w lokalnych odsłonach usługi.

Reklama i urodziny na stronie głównej Google 1

 

Ciekawie przedstawia się również nowość związana z pojawieniem się na rynku tabletu Nexus 7. Amerykańscy użytkownicy wyszukiwarki mogą zobaczyć na jej stronie głównej reklamę urządzenia. „The playground is open” – głosi reklama, obok której pojawia się cena tabletu: 199 dolarów.

Reklama i urodziny na stronie głównej Google 2

Pojawienie się reklamy na stronie głównej wyszukiwarki jest warte odnotowania – Google od zawsze stara się utrzymać minimalistyczny, przejrzysty styl tej strony. Nie jest to jednak reklamowy debiut – wcześniej pojawiały się m.in. komunikaty promocyjne dotyczące urządzeń takich jak Nexus One czy G1.

Dawid ZarazińskiReklama i urodziny na stronie głównej Google

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.