Rozwój WPtv

Opublikowano: 5 czerwca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

WPtv poszerza swoją ofertę programową o nowe kanały tematyczne, wprowadza programy autorskie i możliwość tworzenia własnej ramówki przez użytkowników.
Telewizja internetowa Wirtualnej Polski zmienia się dynamicznie. Do oferty programowej włączono właśnie nowe kanały tematyczne: Muzyka oraz Gry. WPtv rozwija się pod względem funkcjonalnym, tworzy materiały autorskie i pozyskuje do współpracy nowych partnerów. W ostatnim czasie kontent WPtv wzbogacił się o materiały m.in. Superstacji i FashionTV.

W kanale muzycznym WPtv użytkownicy obejrzeć mogą teledyski największych gwiazd polskiej i światowej estrady oraz wywiady z wykonawcami. Kanał dla miłośników gier komputerowych prezentuje zwiastuny i filmy z gier oraz multimedialne, autorskie recenzje najpopularniejszych produkcji, tworzone na potrzeby WPtv przez redaktorów serwisu Gry i zespół telewizji internetowej portalu. Kanał systematycznie uzupełniać będą wywiady z twórcami gier i ich dystrybutorami oraz relacje z polskich i światowych imprez poświęconych grom komputerowym. „Kanał Gry tworzy zespół powstały z połączenia ekip ‘Game TV’ (O2) oraz ‘Games Show’ (IDG).
– Mamy w tej chwili najmocniejszy na rynku zespół redakcyjny i zamierzamy być liderem w dziedzinie dostarczania użytkownikom kompleksowych, atrakcyjnych informacji o rynku gier, tym bardziej, że działamy dwutorowo, poprzez tematyczny serwis WWW oraz internetową telewizję. – mówi Łukasz Skalik, koordynator projektu WPtv – Nasz kanał muzyczny, już w pierwszej fazie działalności, wyemitował ekskluzywne wywiady z Mel C, Jeanem Michelem Jarrem, Kazikiem Staszewskim. A to dopiero początek. Już niedługo rozpoczniemy internetowe transmisje live koncertów i imprez muzycznych, planujemy również znaczne poszerzenie bazy teledysków.”

Najistotniejszą zmianą jest możliwość tworzenia przez użytkowników WPtv własnej ramówki. Portal stawia na indywidualne gusta internautów, którzy samodzielnie decydują, co i kiedy chcą oglądać (Video-on-Demand), jednocześnie nie rezygnując z prezentowania w poszczególnych kanałach ramówki ustalonej redakcyjnie.
-Liniowy układ programowy to tylko propozycja, baza dla tworzenia przez użytkowników zindywidualizowanej, prywatnej WPtv i nasz sposób na wprowadzenie w niedalekiej przyszłości programów interaktywnych granych na żywo. – wyjaśnia Łukasz Skalik – WPtv w nowej formie umożliwia w dowolnym momencie odtworzenie programu już wyemitowanego w ramówce lub oglądanie programów z wyprzedzeniem. Internet, a tym samym WPtv, to właśnie możliwość wyboru. Tu użytkownicy decydują, co i kiedy chcą zobaczyć. Takiej funkcjonalności nie może zapewnić widzom tradycyjna telewizja.

Od początku funkcjonowania WPtv stawia na programy autorskie. Wśród uruchomionych ostatnio są: WP Newsy – przegląd najświeższych wiadomości publikowanych na stronach portalu, Kurier imprezowy – informacje „imprezowe” z najgorętszych miejsc w Polsce, Przy piwie – satyryczny talk-show powstający we współpracy z redakcją serwisu Facet WP, Makulatura – subiektywny przegląd prasy kolorowej, Beata Sadowska pyta… – wywiady ze znanymi osobami, Error – magazyn fanów gier komputerowych, Lans – program o modzie dla pań i panów, powstający we współpracy z serwisami Facet i Kobieta, Flashback – relacje z imprez klubowych i plenerowych.

Do grona prezenterów telewizji WP dołączyli: Beata Sadowska, Jacek Kaczyński, Piotr „Kędzior” Kędzierski, Iwona Rejzner, Kamdi Sosnowska-Iloabachie, Rafał Waszkiewicz, Damian Aleksander, Zuzanna Ćwikła i Katia Paliwoda.

Nowa odsłona WPtv ma być tzw. „fazą przejściową” pomiędzy obecnym kształtem serwisu a docelowym, któremu będzie towarzyszyła m.in. innowacyjna technologia emisji wideo, ulepszone grafika oraz layout, a także kolejne kanały tematyczne. W tej chwili WPtv to przede wszystkim własne produkcje i projekty portalu oraz kontent pozyskany od partnerów zewnętrznych. Niedługo telewizję internetową Wirtualnej Polski wzbogacą formaty, które znalazły uznanie w oczach internautów lub zostały przez nich stworzone.

– Zamierzamy włączyć użytkowników w proces kreowania WPtv, zarówno poprzez publikację przesyłanych przez nich materiałów, jak też inne narzędzia interakcji, za pośrednictwem których będą oni wpływać na naszą telewizję internetową. – mówi Grzegorz Łapanowski, Kierownik Grupy Multimedia Wirtualnej Polski – Stawiamy na kreatywność po stronie widzów. Chcemy, by WPtv stanowiła platformę wideo dla autorskich produkcji przez nich nadsyłanych i była tworzona, w zdecydowanym stopniu, przy udziale użytkowników (user generated content). Obecne i przyszłe przekształcenia serwisu zmierzają właśnie w tym kierunku.

www.wptv.wp.pl

Hanna LaskowskaRozwój WPtv

Podziel się!

O autorze

hania