Serwis internetowy Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów

Opublikowano: 26 marca 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Serwis internetowy dla Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów (UOKIK) jest pierwszym wdrożeniem zrealizowanym przez Windę Internet dla sektora administracji państwowej.

System ten ma na celu ujednolicenie sposobu komunikacji Urzędu, ze społeczeństwem oraz usprawnienie pracy poszczególnych jednostek wewnętrznych Urzędu. Rozwiązanie to, już podczas testów stało się narzędziem codziennej pracy pracowników Urzędu, które ma pomagać w sprawnym zarządzaniu komunikacją zewnętrzną i wewnętrzną.

Serwis internetowy zawiera sekcje przeznaczone dla najważniejszych grup odbiorców (osób fizycznych oraz prawnych), bazę danych aktów prawnych, ekspertyzy oraz bibliotekę materiałów dotyczących konkurencji i ochrony konsumenta. Bardzo istotnym elementem serwisu jest wirtualne biuro prasowe, które umożliwia wszystkim osobom zainteresowanym działalnością Urzędu, dostęp do najbardziej aktualnych informacji. Dzięki rozbudowanej sekcji kontaktowej zawierającej nie tylko dane tele-adresowe, ale również opis kompetencji, internauci mogą błyskawicznie skontaktować się z odpowiednimi osobami pracującymi w departamentach Urzędu oraz z Powiatowymi Rzecznikami Konsumenta.

W ramach integracji europejskiej, serwis Urzędu informuje o zmianach w prawie związanych z konkurencją oraz prawami konsumenta, ponadto serwis umożliwia pracownikom Urzędu publikowanie danych statystycznych w trybie online.

Jak większość rozwiązań projektowanych i wdrażanych przez Windę Internet, serwis internetowy UOKIK stworzony został z myślą o łatwym i szybkim zarządzaniu jego zawartością przez właściciela. Dzięki rozbudowanemu systemowi edycyjnemu pracownicy Urzędu sami mogą edytować zawartość serwisu, dodając lub modyfikując zawartość stron oraz pliki do pobrania praktycznie we wszystkich sekcjach serwisu.

http://www.uokik.gov.pl

Sylwester KozakSerwis internetowy Urzędu Ochrony Konkurencji I Konsumentów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.