Serwisy WP nagrodzone w Webstarfestival 2009

ToSieWytnie.pl, Bliscy.pl oraz Tanio.pl to laureaci piątej edycji Webstarfestivalu – konkursu najlepszych stron internetowych w Polsce. Platforma wideo portalu uznana została za najlepszą nową stronę WWW w 2009 roku.

W piątej edycji Webstarfestivalu – konkursu na najlepsze strony WWW i kreacje polskiego Internetu – nagrodzono aż trzy serwisy portalu Wirtualna Polska. Webstar Akademii Internetu w jednej z kluczowych kategorii – „Strona Roku 2009: Nowa Strona WWW” – powędrował do twórców platformy ToSieWytnie.pl. Wyróżnienia otrzymały dwie inne witryny Wirtualnej Polski – Bliscy.pl (I Wyróżnienie Akademii w kategorii „Społeczność”) oraz Tanio.pl (II Wyróżnienie Akademii w kategorii „Technika i komunikacja”).

Od momentu rejestracji domeny tosiewytnie.pl, przez opracowanie interfejsu serwisu, technologii emisji i oprogramowanie baz danych, aż do uruchomienia platformy na tzw. „publicznej emisji” upłynęło 5 miesięcy. To nieprawdopodobne tempo, jak na projekt bazujący na tak skomplikowanej architekturze, opartej głównie na streamingu wideo. Premiera serwisu w Internecie pokryła się ze zgłoszeniem projektu do tegorocznej edycji Webstarfestivalu, które nastąpiło dosłownie na 2 dni przed ostatecznym terminem nadsyłania kandydatur. Kilka dni później dowiedzieliśmy się o zakwalifikowaniu się na „short listę”, a następnie o przejściu do ścisłego finału. W tym kontekście uznanie ToSieWytnie.pl przez Akademię konkursu za najlepszą nową stroną WWW 2009 w Polsce, jest dla nas niesamowitym wyróżnieniem. – mówi Łukasz Skalik, pomysłodawca ToSieWytnie.pl i kierownik obszaru serwisów telewizyjnych WP.

Platformę doceniają również internauci. Zaledwie po miesiącu od uruchomienia liczba unikalnych użytkowników Tosiewytnie.pl wyniosła ponad półtora miliona. W tym czasie obejrzeli oni w sumie 180 tys. godzin materiałów wideo i pobrali blisko 60 terabajtów danych, które mogłyby w pełni zapisać 13 i pół tysiąca płyt DVD.

Cieszymy się ze wszystkich nagród zdobytych podczas tegorocznej edycji konkursu – także z wyróżnień dla serwisów bliscy.pl i tanio.pl. Dobrze wypadliśmy na tle innych portali horyzontalnych. W przypadku ToSieWytnie.pl Akademia doceniła zarówno formułę witryny, jej atrakcyjność dla internautów, jak i realizację graficzną. Ta całościowa ocena to powód do dużej satysfakcji. W przyszłym roku planujemy start kolejnych ciekawych projektów, które, mamy nadzieję, powtórzą sukces tegorocznych laureatów Webstara. – mówi Grzegorz Tomasiak, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski.

http://tosiewytnie.pl
http://bliscy.pl
http://tanio.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top