Skradziono nawet 1,5 mln numerów kart kredytowych

Opublikowano: 2 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W Stanach Zjednoczonych hakerzy włamali się do bazy danych firmy Global Payments i ukradli numery kart kredytowych Visa i MasterCard. Szacuje się, że w sumie w ręce przestępców dostało się 1,5 mln numerów kart kredytowych klientów.

Skradziono nawet 1,5 mln numerów kart kredytowych 1Kradzieży numerów kart kredytowych Visa i MasterCard dokonali najprawdopodobniej działający w Stanach Zjednoczonych gangsterzy. Wyciek informacji do przestępców nie został zorganizowany bezpośrednio z zasobów Visa czy MasterCard, ale z firmy Global Paymants. Zajmuje się ona przetwarzaniem kart kredytowych. Serwis Techcrunch donosi, że w ten sposób oszuści uzyskali dane o setkach tysięcy kart. Oficjalnie mówi się już nawet o 1,5 mln ukradzionych numerów, choć Visa i MasterCard przekonują, że przestępcom nie udało się uzyskać danych osobowych ich posiadaczy.

Złodzieje mogli już wyczyścić nawet 900 kont bankowych. Banki w Ameryce Północnej zostały już poinformowane o możliwości kradzieży danych i rozpoczęły śledztwo mające określić, z ilu kont ukradziono pieniądze. Utrzymują one, że klienci nie poniosą żadnych konsekwencji działań przestępców, a utracone środki finansowe zostaną im zwrócone.

Visa i MasterCard będą zmuszone do ponownego wystawienia nowych kart kredytowych dla tych kont, w których stwierdzono kradzież danych.

Marta Michałek-MachniewskaSkradziono nawet 1,5 mln numerów kart kredytowych

Podziel się!

O autorze

marta