Słoik z poradami od Google

Google uruchomiło właśnie nowy serwis nazwany Tip Jar. Użytkownicy mogą w nim dodawać i oceniać czytane porady dotyczące radzenia sobie z pieniędzmi w skomplikowanych, kryzysowym środowisku. Digg w czasach recesji?

Wskazówki poukładane są w kategorie dotyczące ich tematu np. Finanse, Zdrowie, Wakacje. Do tej pory 1 745 osób dodało 1 364 porad i oddało 18 669 głosów. Głosowanie jest proste – jeśli dany tekst ci się podoba klikasz „ptaszka”, jeśli nie – znaczek „x”.

Z czasem najlepsze i najbardziej użyteczne porady znajdą się na szczycie listy – czytamy we wpisie blogu Google. To kolejna podobna do Digg’a.

I choć Tip Jar skupia się na poradach finansowych pojawia się w nim sporo innych, ciekawych spostrzeżeń. Obok takich wskazówek jak:

Pay your bills online to save on postage. (Opłacaj rachunki przez internet by zaoszczędzić na opłacie pocztowej)

…pojawiają się na przykład:

Don’t bring home wild animals and teach your kids to respect them. (Nie przynoś do domu dzikich zwierząt i ucz swoje dzieci szacunku do nich)

Słoik z poradami od Google 1

By dodawać swoje porady oraz móc głosować należy zalogować się na swoje konto Google. Proces dodawania jest również całkiem prosty – wybierasz temat, w którym chcesz opublikować tekst, wpisujesz treść i podajesz nazwę, jaką mają być podpisane. Istnieje ograniczenie możliwych do wpisania znaków (250), ale w czasach kultury Twittera to prawie nieograniczone możliwości…

Tip Jar jest zbudowany za pomocą Google Moderator, aplikacji działającej na App Engine, platformie do konstruowania aplikacji webowych. I to jest chyba klucz do odpowiedzi na pytanie dlaczego korporacja uruchomiła taki serwis. Jest on dobrym przykładem na sprawne działanie Moderatora, który nie wymaga rozbudowanych umiejętności i wiedzy, by pozwolić użytkownikom na tworzenie tego typu projektów. Tip Jar jest najlepszą wizytówką aplikacji i w tym sensie – jest naprawdę przyzwoitym serwisem.

Za: VentureBeat, GoogleBlog

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top