Sony Ericsson współpracuje z Google

Firmy Sony Ericsson i Google ogłosiły, iż od pewnego czasu prowadzą bliską współpracę nad zintegrowaniem Bloggera i wyszukiwarki Google z telefonami komórkowymi Sony Ericsson.

Te dwie firmy są pierwszymi w branży, które zapewniają ściśle zintegrowaną z telefonem komórkowym z aparatem cyfrowym aplikację do blogowania wraz z intuicyjnym automatycznym interfejsem do publikowania bloga dla użytkowników, którzy jeszcze nie posiadają własnego bloga. Pierwszymi produktami firmy Sony Ericsson, które będą oferowały tę nową usługę, będą: niedawno wprowadzony telefon UMTS K610i, oraz nowe flagowe telefony ‘fotograficzne’ – K800i oraz K790i, które trafią do sprzedaży w drugim kwartale 2006 roku.

Zintegrowanie Bloggera i wyszukiwarki Google z telefonami Sony Ericsson zapewni użytkownikom całkowicie nowe doznania. Ikony prowadzące do wyszukiwarki Google zostały zintegrowane z interfejsem użytkownika telefonu, tak aby zapewnić łatwy dostęp do wszystkich informacji.

'Zaobserwowaliśmy bardzo duży wzrost popularności blogowania. Ponadto konsumenci coraz częściej korzystają z Internetu jako środka do dzielenia się informacjami czy zdjęciami na osobistych blogach,’ powiedział Jan Wareby, Corporate Executive Vice President, Head of Sales and Marketing, Sony Ericsson. 'Dzięki współpracy z Google możemy zaoferować użytkownikom naszych telefonów szybki i łatwy sposób blogowania. Dzięki nam konsumenci odkryją, jak bardzo taka integracja ułatwia dzielenie się słowami i obrazami ze znajomymi, rodziną i całym światem. Bardzo cieszy nas również sama współpraca z Google, bezdyskusyjnym liderem wśród wyszukiwarek internetowych, dzięki której możemy zapewnić użytkownikom naszych telefonów najświeższe informacje prosto na ich telefony.’

'Zapewniając użytkownikom bezpośredni dostęp do takich funkcji, jak wyszukiwanie informacji w sieci i blogowanie przy pomocy telefonu komórkowego, możemy stworzyć bardziej spersonalizowane i przyjazne dla użytkownika środowisko,’ powiedział Nikesh Arora, Vice President, European Operations, Google Inc. 'Dzisiejsi obeznani z techniką konsumenci stają się coraz bardziej mobilni i wymagają natychmiastowego dostępu do informacji, niezależnie od tego, czy chodzi o najświeższe newsy, czy wskazówki, jak dojść do ulubionej restauracji.’

Dodatkowo od dziś Google zostanie standardową wyszukiwarką we wszystkich telefonach komórkowych Sony Ericsson, które umożliwiają połączenie z Internetem. Przeglądarka została ściśle zintegrowana z interfejsem telefonów w kilku intuicyjnych miejscach. Na przykład, użytkownik może przejść do wyszukiwarki Google bezpośrednio z dowolnej przeglądanej strony. Wystarczy jedno kliknięcie, aby szybko i łatwo uzyskać dostęp do potrzebnych informacji.

http://www.sonyericsson.com

http://www.google.com

Wpisy promowane

Najnowsze wpisy

Scroll to Top