Sukces WP.tv w domenie .tv

Według badań amerykańskiej firmy Alexa Internet, monitorującej ruch w globalnej Sieci, telewizja internetowa Wirtualnej Polski w czerwcu 2009 reprezentowała Polskę – jako jedyny krajowy serwis – w zestawieniu pięćdziesięciu najpopularniejszych stron na świecie operujących w domenie „.tv”.

Zajmując 36. pozycję w rankingu, WP.tv wyprzedziła takie serwisy o zasięgu globalnym, jak m.in. tnt.tv, arte.tv, nhl.tv, viva.tv, 4kids.tv, worldpress.tv, iran.tv.

Jak przedstawia się to w Polsce? Poniżej prezentujemy wyniki ostatniego badania Megapanel/PBI dotyczącego serwisów z domeną .tv:

obrazek-31

Od końca października 2008, czyli momentu premiery przebudowanej wersji serwisu i osadzenia całej platformy w łatwej i zapamiętywanej domenie „wp.tv”, liczba użytkowników, odsłony oraz czas spędzony na serwisie uległy wyraźnemu wzrostowi. W ślad za popularnością zwiększył się również popyt na reklamę.

– Od początku roku notujemy znaczną dynamikę wzrostu przychodów z tytułu sprzedaży reklam w serwisie WP.tv, głównie tych poprzedzających emisję produkcji wideo – InStream VideoAd oraz niedawno wprowadzonych form BottomLayer i OnStream Toplayer – mówi Łukasz Skalik, kierownik telewizji internetowej WP.tv – Jednym z czynników wysokiego zainteresowania nowymi formami jest ich wysoka skuteczność, zapewniająca praktycznie 100%-owy kontakt z widzem oraz brak możliwości ich pominięcia przez programy typu AdBlock, gdyż zagnieżdżone są w obrębie modułu playera, a nie, jak w przypadku klasycznych form typu display, na warstwie strony.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry