Techcity.pl:Lenovo N500 z bliska

W redakcji serwisu Techcity.pl przetestowaliśmy Lenovo N500, laptopa z tak zwanej średniej półki. W bardzo użytkowym i bardzo subiektywnym teście staraliśmy się odkryć czego można się spodziewać po tym modelu.

Lenovo N500 nie oszołamia wyglądem, prezentuje się raczej typowo dla tego segmentu. Wzorniczo wieje wręcz nudą choć trzeba przyznać, że całość mimo to wygląda solidnie. Dobre wrażenie robi za to klawiatura. Nie jest za twarda, stawia czytelny opór i zwyczajnie dobrze się z niej korzysta. W przypadku laptopa, który ma służyć głównie do pisania i nieskomplikowanych zastosowań domowych to duży plus. Nieco gorzej jest z ekranem, a to za sprawą błyszczącej matrycy o niezbyt dużym kontraście.

testlenovo

Testowany laptop świetnie spisał się za to w połączeniu z telewizorem. Lenovo N500 ma wyjście HDI i gdy znudzi się oglądanie filmów na 15 calowym ekranie to bez problemów można go podłączyć do każdego współczesnego TV plazmowego lub LCD. I wtedy robi się pięknie. Rozdzielczość 1920×1080 na 42 lub więcej calach. Obraz wyraźny, dźwięk przesyłany kablem HDMI do TV lub amplitunera. Do notebooka dodawane jest oprogramowanie do oglądania DVD i edycji wideo. Można się bawić do woli. Naprawdę przyjemnie się patrzyło na duży ekran i film na nim.

_lenovo_5

Wydajność testowanego komputera nie powalała na kolana – Vista ma zbyt duże wymagania. Jednak po zainstalowaniu najnowszej wersji Ubuntu 9.04 laptop pokazał inne oblicze. Lepsze. Wszystkie elementy sprzętowe zostały poprawnie wykryte, wszystko działało idealnie, włącznie z czytnikiem kart i WiFi. I tak naprawdę to pracowało się lepiej niż pod Windows. Może jednak Linux?

Pełen tekst artykułu, w którym znajdziecie też bardziej pikantne szczegóły jak mord na  Windowsie czy duplikację sąsiadki ;) znajduje się pod: tym adresem

www.techcity.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top