ToSieWytnie.pl triumfuje na Interactive Media Awards 2010

Promująca niezależnych twórców filmowych platforma ToSieWytnie.pl po raz trzeci z rzędu została doceniona w międzynarodowym konkursie. Zdobywając tytuł finalisty Interactive Media Awards 2010 serwis stał się, jak przekonują twórcy najbardziej utytułowaną za granicą witryną w historii polskiej Sieci.

Interactive Media Awards (IMA) to międzynarodowy konkurs witryn organizowany przez amerykańską organizację Interactive Media Council z siedzibą w Nowym Jorku. Ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych i najlepiej zaprojektowanych stron internetowych na świecie. W przeciwieństwie do podobnych konkursów, IMA kładzie nacisk na rozwiązania graficzne, nawigacyjne oraz interfejs. Międzynarodowe jury w skład którego wchodzi ponad 100 osób z 14 krajów całego świata, m.in. reprezentanci znanych światowych pomiotów, takich jak New Line Cinema, McCann Erickson Worldwide, Microsoft, CBS – ocenia indywidualnie każdą stronę, przyznając noty od 0 do 100 punktów w 5 kryteriach: projekt graficzny, interfejs, zawartość, funkcjonalności, kompatybilność. Noty sędziów są uśredniane i sumowane. Przyznanie projektowi od 460-479 punktów oznacza wyróżnienie ‘Outstanding Achievement’. Otrzymując powyżej 480 punktów strona internetowa zdobywa tytuł – ‘Best in Class’.

Z wynikiem 487 punktów (na 500 możliwych) platforma ToSieWytnie.pl – jako pierwszy serwis z Polski – wywalczyła ‘Best in Class’ w najtrudniejszej i najbardziej obleganej kategorii konkursu – ‘Entertainment’. Obok należącej do Wirtualnej Polski platformy wideo, nagrodzony został jeszcze projekt ‘Dreamworld’ z Australii i ‘Pink Adobe Productions’ ze Stanów Zjednoczonych.

– W niespełna pół roku platforma ToSieWytnie.pl otrzymała wyróżnienia w 4 konkursach, w tym 3 międzynarodowych, stając się tym samym najczęściej nagradzanym za granicą polskim serwisem w historii Internetu – podkreśla Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.TV i Multimedialnego Wsparcia Portalu, pomysłodawca platformy.

Przypomnijmy, w grudniu 2009 na Webstarfestivalu platforma ToSieWytnie.pl otrzymała statuetkę Akademii Internetu, jako Strona Roku 2009 w kategorii „Nowa Strona WWW”. W marcu 2010 projekt zakwalifikował się do grona 10 finalistów z całego świata w plebiscycie „Content 360” organizowanym w ramach największych targów telewizyjnych świata MIPTV 2010 w Cannes. W kwietniu 2010 witryna wyróżniona została tytułem ‘Official Honoree’ w kategorii ‘Self-Promotion/Portfolio’ w prestiżowym konkursie – Webby Awards.

– Warto zaznaczyć, że wszystkie zagraniczne konkursy, w których nasza platforma zdobyła cenne wyróżnienia, odnotowały po raz pierwszy w swojej historii udział serwisu z Polski w ścisłych finałach – mówi Stanisław Ulicki, Dyrektor Pionu Programowego Wirtualnej Polski – mamy przy tym nadzieję, że w niedalekiej przyszłości projekty nad którymi właśnie pracujemy, odnotują porównywalne sukcesy. W każdym razie jesteśmy dobrej myśli.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top