Tpay i Pekao łączą siły na rynku e-commerce

Opublikowano: 21 grudnia 2020. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Tpay – operator płatności online wprowadza do e-commerce jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka podpisała przedwstępną umowę sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji z Bankiem Pekao S.A. Dzięki najnowszym rozwiązaniom Tpay, klienci biznesowi Pekao otrzymają kompleksową ofertę rozwoju biznesu online, w tym bramkę płatniczą oraz dostęp do narzędzi analitycznych.

Tpay i Pekao łączą siły na rynku e-commerce 1

Tpay zamyka 2020 r. informacją o synergii z jedną z największych instytucji finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka podpisała przedwstępną umowę sprzedaży pakietu mniejszościowego, tj. 38,33% swoich akcji, z Bankiem Pekao S.A. Oznacza to, że klienci obu firm, już w pierwszej połowie 2021 r., mogą spodziewać się dostępu do rozwiązań odpowiadających na aktualnie największe wyzwania branży e-commerce.

Tpay i Pekao planują w jednym miejscu udostępnić narzędzia analityczne i produkty pomocne w rozwoju e-biznesów. Dzięki partnerstwu Tpay z Pekao, przedsiębiorcy otrzymają dostęp do bramki płatniczej online, a także panel analityczny wbudowany w serwisie Pekao24, zbierający dane dotyczące transakcji online i offline (płatności kartą). Umożliwi to szybki wgląd w aktualne wyniki finansowe, bez konieczności samodzielnego monitorowania danych sprzedażowych z kilku źródeł.

Ponadto działalność Pekao w obszarze e-commerce będzie obejmować cross-selling usług acquiringu (akceptowania płatności kartami bankowymi) w zakresie terminali płatniczych oraz ofertę płatności odroczonych i pożyczek gotówkowych dla klientów indywidualnych realizujących płatności online. Natomiast dotychczasowi i nowi klienci Tpay otrzymają atrakcyjną ofertę usług bankowych.z`

Umowa między Tpay a Pekao przewiduje zakup przez Bank strategicznego pakietu 38,33% akcji. Finalizacja transakcji uzależniona jest od braku sprzeciwu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), która nadzoruje Tpay jako Krajową Instytucję Płatniczą i w sierpniu br. przyznała spółce rozszerzoną licencję. Finalizacja umowy planowana jest na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2021 r.

Dawid ZarazińskiTpay i Pekao łączą siły na rynku e-commerce

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.