Trzy czwarte w rękach portali, polskie witryny w czołówce

Według opublikowanych przez SMG/KRC wyników badania NetTrack za kwiecień br. ponad trzy czwarte polskich użytkowników sieci Internet najczęściej odwiedzało jeden z trzech czołowych polskich portali – ich łączny zasięg wyniósł 75,6%.

Nadal najpopularniejszą witryną jest Onet.pl (spadek z 45,6% na 43,6%). Wirtualna Polska, druga w rankingu, w kwietniu odwiedzana była, podobnie jak w marcu, przez 20,9% użytkowników.

Trzecią pozycję umocniła INTERIA.PL (wzrost z 8,2% na 11,1%). Żadna z pozostałych objętych badaniem witryn nie przekroczyła w tej kategorii 1,5%.

Z polskich witryn na kolejnych miejscach uplasowały się: komunikator internetowy Gadu-Gadu (1,5%), Hoga (1,3%) oraz portal prowadzony przez Gazetę Wyborczą (1%).

W rankingu witryn odwiedzanych w ciągu ostatniego miesiąca przez polskich użytkowników nadal dominującą pozycję mają polskie serwisy. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Onet.pl, którego udział, podobnie jak w ubiegłym miesiącu, wyniósł 75,2%. Wirtualna Polska, zajmująca drugą pozycję, polepszyła swoją pozycję o jeden punkt procentowy do 60,3%. Zasięg INTERIA.PL, która od kilku miesięcy zajmuje miejsce trzecie, wzrósł skokowo w stosunku do marca o 6,2 punktów procentowych. Tym samym, na przestrzeni ostatnich 8 miesięcy INTERIA.PL umocniła dwukrotnie swoją pozycję, z 19,4% w sierpniu 2001 r., do 39,9% w kwietniu 2002. Swoją pozycję nieznacznie, o 1,7 punktu procentowego, poprawiły też strony komunikatora internetowego Gadu-Gadu i nadal wyprzedzają następny na liście zagraniczny portal Yahoo!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry