UOKiK daje zielone światło dla przejęcia Agito

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał pozytywną decyzję dotyczącą możliwości przejęcia spółki Agito przez spółkę MIH Allegro.

UOKiK daje zielone światło dla przejęcia Agito 1

Spółka MIH Allegro pochodząca z Holandii wkrótce przejmie kontrolę nad spółką Agito z Warszawy, zajmującą się handlem detalicznym w sieci internetowej za pośrednictwem witryny Agito.pl. W planach spółki MIH Allegro jest koncentracja, polegająca na nabyciu 90 proc. udziałów spółki Agito od jej właściciela, spółki Garma.

Zgodę na przeprowadzenie transakcji musiał wydać Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. W tym celu zostało zrealizowane postępowanie antymonopolowe, w wyniku którego uznano, że koncentracja obu spółek nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji, jak podano w oficjalnym komunikacie na stronie UOKiK.

Transakcja pomiędzy MIH Allegro a Agito musiała zostać zgłoszona do urzędu antymonopolowego ponieważ obrót roczny przedsiębiorców biorących w niej udział w poprzednim roku przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Jeśli połączenie obu spółek nie dojdzie do skutku w ciągu dwóch lat od ogłoszenia decyzji Prezesa UOKiK, to decyzja ta stanie się nieważna.

Spółka MIH Allegro jest częścią grupy kapitałowej Naspers, której jedną z dziedzin działalności jest handel internetowy. W naszym kraju grupa kapitałowa Naspers funkcjonuje za pośrednictwem Grupy Allegro. Zarządza serwisami Allegro.pl i Citeam.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry