Wyspa Świętego Walentego WP od Janmedia

Janmedia Interactive stworzyła multimedialny serwis społecznościowym dla portalu Wirtualna Polska.
Serwis Wyspa Świętego Walentego (wyspazakochanych.wp.pl) został uruchomiony z okazji zbliżających się Walentynek. Idea serwisu opiera się na stworzeniu wirtualnej wyspy, którą zamieszkują zakochane pary. Nowi użytkownicy wchodząc na wyspę, znajdują miejsce dla siebie a następnie tworzą postacie przedstawiające użytkownika i jego drugą połówkę. Postacie można modyfikować i uzupełniać o prawdziwe fotki. Następnie użytkownik przesyła swojej drugiej połówce zaproszenie na Wyspę. Gdy druga połówka przyjmie zaproszenie, na wyspie pojawia się kolejna para zakochanych.

Pomysł ma na celu wzbogacenie typowych kartek elektronicznych o element wspólnego tworzenia i dzielenia się z innymi użytkownikami. Spędzanie czasu na wyspie jest dla użytkowników interesujące bo mogą obejrzeć postacie i wyznania stworzone przez innych.

„Pomysł na Wyspę Świętego Walentego? – dosyć nudnych kartek walentynkowych rozsyłanych po Internecie! Ludzie nie wstydzą się swoich uczuć i chcą je pokazywać! – od tego się zaczęło. Wyzwaniem przy realizacji wyspy, były przede wszystkim aspekty wydajnościowe oraz ambitny termin realizacji. Stworzony pierwotnie silnik 3D do prezentacji wyspy okazał się zbyt wymagający dla komputera przeciętnego internauty, dlatego też został zastąpiony silnikiem pseudo 3D (2D z perspektywą), który dzięki pewnym uproszczeniom pozwala na płynną prezentację zawartości wyspy w oderwaniu od liczby par na niej egzystujących. Sama kreacja w założeniu miała być zabawna, a postacie nawiązywać bardziej do charakteru kreowanych ludzi, niż do ich wyglądu. Niezbędna była też personalizacja postaci, stąd użytkownicy mogą w kreatorze wczytywać zdjęcia swoich twarzy. Zapraszamy na wyspę!”- mówi Paweł Cichoń, Dyrektor Kreatywny w Janmedia Interactive.

Agencja Janmedia opracowała kompleksową koncepcję serwisu i projekty graficzne. Następnie zajęła się wdrożeniem aplikacji i integracją z systemami WP.pl. Prace nad projektem polegały na ewolucyjnym rozwijania aplikacji i koncepcji. Dokumentacja produkcyjna była jedynie wstępem do ustawicznego rozwoju jakiemu poddano projekt.

W wyniku prac powstał unikalny serwis łączący elementy społecznościowe z dotychczas znanymi nam ekartkami.

www.wyspazakochanych.wp.pl

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry