Xevin Investments inwestuje w Ad-Vice

25 lutego bieżącego roku w Warszawie podpisana została umowa, na mocy której fundusz VC Xevin Investments objął większościowe udziały w spółce Ad-Vice – internetowej sieci reklamy.

Rezultatem porozumienia inwestycyjnego jest przejęcie przez Xevin Investments 76 proc. udziałów w Ad-Vice. Drugim udziałowcem jest założyciel Ad-Vice, Prezes Zarządu – Bartosz Wieczorek.

– Rozmowy na temat inwestycji w Ad-Vice trwały kilka miesięcy. W tym czasie udało nam się wypracować satysfakcjonujące obie strony stanowisko – mówi Krzysztof Golonka, Prezes Zarządu Xevin Investments. – Mamy wspólne plany wprowadzenia do Polski innowacyjnych usług z zakresu reklamy on-line, a to wymaga sporych nakładów finansowych. Ad-Vice dysponuje cennym doświadczeniem, ciekawym portfolio serwisów, a także zatrudnia bardzo dobrych specjalistów. Nasze zaangażowanie w Ad-Vice pozwoli spółce zdecydowanie podnieść jakość oferowanych produktów, a co za tym idzie, konkurencyjność na rynku sieci reklamowych w Polsce. Liczymy także na efektywną współpracę Ad-Vice z innymi naszymi spółkami – Cube Group, Autentika i 8fish.

– Strategia rozwoju Ad-Vice na rok 2009 zakłada dynamiczną dywersyfikację produktów reklamowych: zarówno z myślą o witrynach zrzeszonych w naszej sieci, jak też reklamodawcach. Kilka z nich pojawi się w na polskim rynku reklamy on-line po raz pierwszy. Wsparcie inwestora ułatwi nam realizację tych ambitnych planów. Tym bardziej, iż nie postrzegam funduszu Xevin Investments tylko jako inwestora finansowego. Liczę na jego wsparcie merytoryczne i doświadczenie w rozwijaniu spółek z branży reklamy on-line. Już niebawem Ad-vice przedstawi rynkowi nową ofertę – dodaje Bartosz Wieczorek, Prezes Zarządu Ad-Vice.

Xevin Investments w trakcie swojej dziewięciomiesięcznej historii został inwestorem w pięciu spółkach z sektora nowych technologii. Ad-Vice jest jego szóstą inwestycją.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top