Znajomy Zuckerberga opuścił Facebooka

Facebook dojrzewa i nie wszystkim się to podoba. W piątek z firmy odszedł Adam D’Angelo, dyrektor technologiczny, jeden z pierwszych pracowników serwisu, przyjaciel założyciela Marka Zuckerberga – podał CNET.
D’Angelo i Zuckerberg znali się od czasów szkolnych. Z nieoficjalnych informacji wynika, że doszło do jakiegoś sporu między oboma menedżerami. Najprawdopodobniej na tle uruchomienia platformy Facebook Connect, która ma pozwolić na transfer osobistych danych do zewnętrznych witryn.

Jako dyrektor technologiczny D’Angelo – dotychczas mało aktywny w firmie – musiałby ostro zabrać się do pracy. Być może więc chciał podwyżki, a Zuckerberg odmówił. Albo chodziło o zmianę „klimatu” w Facebooku. Korporacja dorosła w ostatnich miesiącach. Zatrudniła znanych ludzi, takich jak Sheryl Sandberg czy Elliot Schrage (dawniej Google).

Firma headhunterska Binc zapytała grupę byłych pracowników Google o przyczyny ich odejścia. Powiedzieli, że nie podobało im się korporacyjne jarzmo i brak poczucia misji. Być może te same motywy kierowały Adamem D’Angelo, który zdecydował się na powrót do świata gorących startupów.

Źródło: CNET

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry