600.000 użytkowników Swistak.pl

Opublikowano: 5 kwietnia 2005. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Serwis aukcyjny Swistak.pl ustabilizował swoją pozycje numer 2 na polskim rynku. Planowane na wtorek uruchomienie eBay.pl oznacza, że nadszedł czas zwiększonej konkurencji pomiędzy serwisami aukcyjnymi. Dla użytkowników, ale również dla samego rynku to dobry znak – rywalizacja przyniesie zapewne wymierne korzyści. Na pewno spadną ceny za obsługę aukcji, dyktowane dotychczas przez Allegro.pl.

– 'Wejście eBay do Polski spowoduje, że użytkownicy zaczną się poważnie zastanawiać nad zmianą dotychczas używanego systemu aukcyjnego. Do tej pory dominat Allegro sprawiał, iż przekonanie do alternatywnej platformy handlu było utrudnione. Teraz, kiedy na rynek wchodzi amerykański gigant jego obecność na rynku na pewno zostanie zauważona. Jestem pewien, iż na fali zmian wielu aukcjonerów wybierze również Świstaka. To dobrze przygotowana technicznie, dynamiczna oraz, co najważniejsze, darmowa platforma obecna na rynku już od prawie półtorej roku' – mówi Rafał Agnieszczak, Prezes Zarządu firmy Kreativ Sp. z o.o., zarządzającej serwisem Swistak.pl.

Swistak.pl zanotował w ostatnim miesiącu prawie 600 000 unikalnych użytkowników (ok. 1/6 zasięgu Allegro) co stawia go na pozycji numer dwa wśród polskich aukcji internetowej. W chwili obecnej w serwisie jest ok. 50 tys. aukcji oraz 110 000 zarejestrowanych użytkowników.

http://www.swistak.pl

Sylwester Kozak600.000 użytkowników Swistak.pl

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.