Capgemini i Novell – wspólna platforma linuksowa

Opublikowano: 11 czerwca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Firmy Capgemini i Novell rozpoczęły partnerską współpracę w zakresie wprowadzania nowych produktów dla klientów korporacyjnych. Porozumienie dotyczy oprogramowania o zarówno otwartym jak i zastrzeżonym kodzie źródłowym. Zgodnie z warunkami umowy Capgemini rozszerzy świadczone przez siebie usługi konsultingowe o rozwiązania oparte na dostarczanej przez Novella platformie SUSE Linux Enterprise oraz o narzędzia do zarządzania siecią korporacyjną.
Dzięki temu klienci Capgemini będą mogli wdrażać platformę Linux w obrębie całej infrastruktury informatycznej oraz korzystać z pełnej pomocy technicznej, od desktopów po centra przetwarzania danych, z rozwiązaniami do wirtualizacji środowiska informatycznego włącznie. Rozwiązania Novella o otwartym kodzie źródłowym będą objęte pomocą techniczną w ramach oferty Capgemini OSSPartner (Open Source Support Service Center).

„Coraz częściej słyszymy od klientów, że z powodu szerszych możliwości wyboru i korzystniejszej relacji wartości do kosztu oprogramowanie o otwartym kodzie źródłowym staje się istotną częścią ich strategii informatycznej” — powiedział Paul Hermelin, dyrektor generalny Capgemini. „Dzięki platformie SUSE Linux Enterprise oraz pakietowi narzędzi do zarządzania ZENworks firma Novell jest kluczowym dostawcą kompleksowych rozwiązań”.

„Capgemini stale wprowadza innowacje w branży doradztwa” — ocenił Ron Hovsepian, prezes i dyrektor generalny firmy Novell. „Porozumienie z Capgemini pozwoli klientom obniżyć koszty, zmniejszyć złożoność oraz ograniczyć ryzyko związane z wdrażaniem systemów”.

Capgemini i Novell będą wspólnie opracowywać rozwiązania w następujących trzech obszarach:
* Zintegrowane rozwiązania programistyczne – Novell zapewni platformę SUSE Linux Enterprise oraz firmowe rozwiązania do zarządzania systemami i narzędzia do programowania, dzięki którym Capgemini będzie projektować, programować, wdrażać oraz utrzymywać aplikacje biznesowe oparte na rozwiązaniach o otwartym kodzie źródłowym i firmowych, zintegrowanych z warstwą pośrednią Capgemini oraz platformami aplikacji internetowych.
* Wdrażanie na komputerach desktop rozwiązań z systemem operacyjnym SUSE Linux Enterprise Desktop.
* Wirtualizacja centrów przetwarzania danych – Capgemini będzie oferować klientom rozwiązania oparte na oprogramowaniu Novell ZENworks Orchestrator, które ułatwia optymalizację i zarządzanie zwirtualizowanych centrów przetwarzania danych za pomocą narzędzi zgodnych ze standardem ITIL.

Sylwester KozakCapgemini i Novell – wspólna platforma linuksowa

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.