Divante wdrożyło nowy e-sklep Newsweeka

Opublikowano: 25 lipca 2017. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Divante z Grupy OEX zrealizowało trzeci projekt e-commerce dla wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska. Serwis dostępny pod adresem sklep.newsweek.pl ma zgodny ze stylistyką Newsweeka design oraz został wzbogacony o funkcjonalności wspierające sprzedaż.

Sklep internetowy Newsweeka to trzeci serwis zrealizowany przez Divante dla Grupy Onet-RASP. Poprzednio spółka wdrożyła dla klienta serwisy literia.pl i ksiegarnia.przegladsportowy.pl.

Divante wdrożyło nowy e-sklep Newsweeka 1

Sklep.newsweek.pl, podobnie jak poprzednie projekty zrealizowane dla Ringier Axel Springer Polska, został wzbogacony o kilkanaście funkcjonalności, które wspomagają zarówno user experience serwisu, jak również sprzedaż. Klienci e-sklepu mogą korzystać z takich udogodnień jak przypomnienie o kończącej się prenumeracie wraz z propozycją jej przedłużenia, informacje o polecanym produkcie wysyłane na adres e-mail czy przypomnienia o niedokonanej płatności przelewem.

W ramach naszej strategii e-commerce’owej działamy dwutorowo. Tworzymy e-sklepy dla poszczególnych brandów wydawnictwa (jak FAKT czy NEWSWEEK), w których to przede wszystkim oferujemy produkty wydawane pod tymi markami. Równolegle rozwijamy sklep pod marką Literia, który oferuje wszystkie wydawane przez nas produkty oraz produkty z bogatej oferty pochodzącej od naszych partnerów handlowych – powiedział Rafał Kamiński, dyrektor ds. e-commerce w Ringier Axel Springer Polska.

Divante i Ringier Axel Springer Polska współpracują od 2015 roku. Spółka z Grupy OEX opracowała dla koncernu platformę sklepową opartą na mechanizmie Multistore w Magento, na bazie której tworzone są kolejne serwisy klienta. System umożliwia wdrożenie nowego e-sklepu nawet w ciągu zaledwie dwóch tygodni. Modułowość rozwiązania umożliwia szybkie przygotowanie kolejnego projektu graficznego (etykiety na widokach produktów, slidery, nagłówki, look & feel).

Firmy planują kontynuować współpracę w zakresie tworzenia serwisów e-commerce dla kolejnych brandów wydawniczych z portfolio Ringier Axel Springer Polska.

Dawid ZarazińskiDivante wdrożyło nowy e-sklep Newsweeka

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.