Eric Schmidt zrezygnował ze współpracy z Apple

Opublikowano: 6 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , , , ,

Eric Schmidt, prezes Google oraz członek rady nadzorczej Apple, postanowił zrezygnować z zasiadania we władzach spółki z Cupertino. Schmidt łączył oba stanowiska przez 3 ostatnie lata. Apple uważa, że w sytuacji wprowadzenia systemu Android i planowanego uruchomienia Chrome OS prezes Google nie mógłby efektywnie współdziałać ze względu na konflikt interesów – pisze Gazeta Wyborcza.

Eric Schmidt

Eric Schmidt

Podjęta przez Schmidta decyzja może się też wiązać z rozpoczętym w maju przez Federalną Komisję Handlu dochodzeniu, którego celem jest sprawdzenie czy łączenie wyżej wspomnianych stanowisk nie łamie prawa antymonopolowego. Prawo amerykańskie zabrania zasiadania we władzach dwóch konkurujących firm ponieważ może to prowadzić do zmniejszenia konkurencji między nimi.

Eric Schmidt jest prezesem Google od 2001 roku. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora generalnego firmy Novell, współpracował również z Sun Microsystems przy pracach nad językiem Java.

http://wyborcza.pl/biznes/1,82244,6890675,Szef_Google_a_juz_Apple_owi_nie_doradzi.html

Sylwester KozakEric Schmidt zrezygnował ze współpracy z Apple

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.