Fotka.pl świętuje swoje 7. urodziny

5.8 miliona złotych przychodu, 2.5 miliona złotych zysku netto, ponad 3-krotna dynamika wzrostów i ponad 6 milionów zarejestrowanych użytkowników to najważniejsze liczby opisujące sukces Fotka.pl w 2007 roku.
7 lat temu wystartowała Fotka.pl. Aktualnie jest to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych w Polsce z ponad 6 milionami zarejestrowanych użytkowników. Witryna oferuje swoim użytkownikom, obok milionów zdjęć do oglądania i oceniania, własną platformę czatową i radiową, możliwość dodawania zewnętrznych aplikacji, a teraz także własną pocztę.

To właśnie z okazji siódmych urodzin Fotka.pl wraz z Google oficjalnie uruchomiła system pocztowy (bazujący na Gmail), który już podczas testowej działalności zdobył ponad 300 tysięcy aktywnych użytkowników tj. logujących się do serwisu w ciągu ostatnich 7 dni. Walentynkowa promocja nowej usługi w ciągu dwóch dni przyciągnęła 1,1 miliona unikalnych użytkowników. Do końca roku Fotka.pl zamierza pozyskać 1 milion aktywnych użytkowników kont pocztowych.

– Tworząc serwis w 2001 roku nie spodziewaliśmy się, że w ciągu 7 lat staniemy się jedną z najpopularniejszych witryn w Polsce oraz najbardziej dochodowym serwisem społecznościowym – podsumowuje dotychczasową działalność serwisu Rafał Agnieszczak, założyciel Fotka.pl. Co więcej mamy przeczucie, że nie osiągnęliśmy jeszcze maksymalnego poziomu naszego rozwoju – dodaje Agnieszczak.

Na potwierdzenie Interaktywna sp. z o.o., będąca właścicielem Fotka.pl, podaje wyniki finansowe osiągnięte w 2007 roku: 5.8 miliona złotych przychodu, 2.5 miliona złotych zysku netto. To ponad 360-procentowy wzrost przychodów i zysków w stosunku do 2006 roku.

– To już trzeci rok z rzędu, w którym odnotowujemy trzykrotny wzrost przychodów i zysku. Co najważniejsze, udało nam się zachować rentowność na poziomie 43%. To cieszy zwłaszcza, że udowodniliśmy, iż serwisy społecznościowe mogą być nie tylko bardzo popularne, ale także dochodowe.  – mówi Rafał Agnieszczak, prezes zarządu firmy Interaktywna sp. z o.o., właściciela Fotka.pl.

Swój wzrost serwis zawdzięcza w głównej mierze rosnącemu zainteresowaniu wersją płatną serwisu oraz rozwojowi rynku reklamy w Internecie. Kilka miesięcy temu Fotka.pl otworzyła własne biuro reklamy, co zdynamizowało jeszcze bardziej to źródło przychodu.

Dobre rezultaty finansowe to również wynik ciągle zwiększającej się popularności Fotka.pl. W styczniu 2008 roku serwis zanotował rekordową oglądalność na poziomie 10,5 miliona unikalnych użytkowników oraz 2,7  miliarda odsłon, a liczba zarejestrowanych użytkowników serwisu przekroczyła 6 milionów.

www.fotka.pl

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry